SEAT Elektrikli Motosiklet

SEAT kapak

Otomobil üreticisi SEAT, elektrikli taşıma alanını da gözüne kestirdi

SEAT dediğimizde aklımıza otomobil geliyor tabii ki. Ama hep söylüyoruz, gelecek elektriklide ve motosiklet giderek önem kazanıyor.

Görünen o ki ayrı bir piyasa sayılan motosiklet, gelecekte özellikle şehir yaşamında herkesin kullanacağı bir araca dönüşecek zira bütün büyük otomobil firmaları ucundan kıyısından ama devamlı şekilde elektrikli motosiklet tasarıları yapıp duyuruyorlar.

seat e-scooter ve elktrikli kaykay

SEAT elektrikli motosiklet ve skutır

SEAT hem elektrikli motosiklet hem de elektrikli scooter ile başlayacak. Daha önce hiç modeliniz yoksa iddialı bir giriş yapacaksınız tabii ki. Seat da işi garantiye almak için tasarımlarına özen göstermiş ve siyah-kırmızı renkleriyle güzel görünen tasarımlar yapmış.

Elektrikli kaykay e-Kickscooter adında. Bu modeli oldukça çekici tsarlamış İspanyol firma. 551 W/saat pile sahip kaçkaç, 65 kilometre menzile sahip. Bu menzil iyi, özellikle şehir içinde. Bağımsız fren sistemi ve gece kullanımı için LED aydınlatmalar yer alıyor.

e-Scooter elektrikli motosiklet ise 11 kW (14,7 beygir) gücünde bir motor ile geliyor ve 240 Nm torka sahip. 0’dan 50 km/s 3,8 saniye ve 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Tek şarjla 115 km. yol yapabilen e-Scooter günlük kullanım için hayli yeterli değerlere sahip.

SEAT Neden Bu İşe Giriyor?

SEAT, elektrikli motosiklet ve elektrikli scooter’ı 2020 yılında üretime sokup erken bir giriş ile geleceği sağlama almak istiyordu ama korona tüm dünyada hayatı değiştirdi. Toplu taşımanın tehlikeli hale gelmesi ile kişisel ulaşım daha da önem kazanacaktır tabii ki; karantina sonrası göreceğiz…

Aslında korona sonrasında daha da önem kazanabilir kişisel ulaşım. SEAT zaten en başından beri bu hamlesini belediyeler ile anlaşıp filo, şehir içi ulaşım alternatifi olarak düşündüğünü belirtiyor. Hatta bu sebeple konuda uzman Silence adındaki e-skutır markası ile de anlaşmışlar ve operasyonlarını ortak yürütecekler.

Teknik ve Tasarım Özellikleri

  • Tahmin edileceği üzere pil birimini çıkarmak ve evde doldurmak kolay olacak şekilde tasarlanmış tüm modeller
  • Belediye ile anlaşıldığı için şehir için şarj istasyonları da ta en başından projeye alınmış
  • Maliyet her yüz kilometre başına 0.70€ olacak(mış)
  • Sel altında iki kasklık alan var
  • Cep telefonu uygulamaları da hazır

Görüldü: https://www.seat-mediacenter.com/newspage/allnews/company/2019/SEAT-creates-a-business-unit-to-promote-urban-mobility-and-presents-its-e-Scooter-concept.html#

Bu yazı Motosiklet Tanıtım kategorisinde yayınlanmıştır; kategorinin tüm yazıları için buraya tıklayınız.

Bir Cevap Yazın