İçeriğe geç
Ana Sayfa » Git, Gör » Homeros – İzmir İçi Günlük Gezinti

Homeros – İzmir İçi Günlük Gezinti

Motosiklet Rotası: İzmir Homeros Vadisi

Konumumuz yer Bornova’nın üst kısımları. Yollar virajlı ve yer yer ciddi dar dönüşler var. Bir başka nokta da yolun iniş ve çıkışlarla dolu olması. Pek düz gitmiyorsunuz; ya iniyor ya çıkıyorsunuz. O sebeple çok da acemi işi değil yol, ha çok sıkıntı çeker misiniz, yağmur olmadığı sürece o kadar da değil.

Homeros Adventure (doğa sporları merkezi) http://goo.gl/maps/uH3P7

Gelelim vadinin isminin nereden geldiğine. Dediklerine göre İlyada ve Odissey destanlarını yazan Homeros’un bir süre burada yaşadığı rivayet ediliyormuş. Fotoğraflarda gördüğünüz kovuklarda yaşadığı söyleniyor. Buraya yaya çıkıp biraz manzara, biraz da esinti ve temiz hava alabilirsiniz. Yaya çıkmak on dakika bile sürmüyor. Merdivenler de olduğu için rahat rahat çıkabilirsiniz.

Burada, mağaranın altında, bir de paintball üssü var. Kafeteryası da olduğu için Homeros Mağarasına çıkıp bir çay kahve içebilirsiniz.

Onun dışında Homeros Vadisi denen alanda bir çok kahvaltı mekanı da var. Yani kahvaltı, üzerine Homeros Mağarası, çay kahve ve aksama doğru dönüş programı yapabilirsiniz.

Biz sonbahar vakti gittiğimiz için doğa çok alıcı renklere bürünmüştü. Hatta bir ince yağmur da yağdı bir ara. Bu yönüyle fotoğraf çekmek için de gidebilirsiniz Homeros Vadisine.

İzmir içi günlük motosiklet gezisi isterseniz Homeros Vadisi doğru bir tercih; daha önce gitmediyseniz mutlaka bir ara gidin.

Bu yazı Git-Gör kategorisinde yayımlanmıştır; kategorinin diğer yazıları için buraya tıklayınız.

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir