İçeriğe geç
Ana Sayfa » Blog » Güncel » Harley’den elektrikli arazi bisikleti

Harley’den elektrikli arazi bisikleti

  Harley marka araziye özel Serial 1 bir ilk

  Harley-Davidson şirketi içerisinde bir bisiklet markası olduğunu biliyor muydunuz? Bu marka Serial 1. Bu yazıda size Serial 1’in araziye özel elektrikli bisikletini tanıtmakla kalmayacak, diğer modelleri de göstereceğim.

  Serial 1 elektrikli bisiklet modelleri MOSH/CTY ve RUSH/CTY modellerini 2022 yılında güncellemişti. Fakat bu defa eMTB sınıfı için BASH/MTN geldi. Bu arada eMTB, Electric Mountain Bike, yani arazi/dağ bisikleti demek. Bu model önemli zira Serial 1’in ilk arazi modeli.

  BASH/MTN ilginç şekilde sadece selesinde süspansiyon sistemi taşıyor. Çıkarılabilen 595 W/saat pil paketi var bu modelde. Resmi açıklamaya göre 50 km. minimum, 150 km. azami menzil var. Arada çok fark derseniz haklısınız ama sonuçta gerçekçi bir yaklaşım olduğunu söylemeliyim. Menzil her şeyden önce sürücü ağırlığına doğrudan bağlı. Arazi söz konusu olduğunda da kullanım ve yol şartları menzili ciddi etkiliyor. Mesela çamur varsa tüketim ciddi derecede artıyor. Bu sebeple elektrik motorlu araçlarda azami menzil ciddi derecede fark gösterebiliyor.

  Harley Davidson, arazi elektrikli bisikleti Serial 1

  Gücünü 90 Nm’lik Brose S Mag elektrik motorundan alıyor elektrikli Harley bisiklet. elektrik motoru markasını özellikle belirtiyor Serial 1 zira Brose sektörün en önemli markalarından biri.

  Brose model 11 elektrik motoru

  Motor yeni ve güncel ama bir büyük özelliği daha var bisikletin: 22 kg. ağırlık. Bu elektrikli bisiklet çok hafif, hem de pillerine rağmen. Sonuçta ne kadar hafif o kadar iyi.

  Fakat üst düzey özellikler bununla bitmiyor. Güç aktarımı Gates Carbon marka kayış ile yapılıyor. Dört pistona sahip TRP marka hidrolik disk frenler de paketi aynı seviye ve nitelikte tamamlıyor.

  Serial 1, saatte 30 km üstüne çıkabiliyor. Burada yine hafiflik büyük kolaylık sağlıyor. 30 kilometre bisiklet için ciddi bir sürat çünkü.

  Sınırlı sayıda üretilecek

  BASH/MTN sadece 1050 adet üretilecek. Özel bir model olduğu buradan belli. Serial 1 bu modelde para kazanmaktan çok saygınlık uyandırmak ve piyasada üst konuma yerleşerek ismini sağlama almak istiyor.

  Bu yaklaşıma uygun olarak da BASH/MTN ucuz değil. Fiyatı 3’999 Amerikan Doları (yurt dışı vergisiz fiyatı). Yani bizim vergi ve ÖTV politikamızı biliyorsunuz 🙂 Ne diyeyim, birinci dakikada gol yiyoruz böyle güzel ürünler söz konusu olduğunda.

  Harley-Davidson marka motosikletler Türkiye’de yıllarıdır satılıyor. Ekonomi düzeldiğinde Türkiyeye getirmeyi düşüneceklerdir ama şimdilik planların ertelendiğini düşünmem abartı olmaz sanırım.

  Tüm modeller ve özellikler

  ModelMOSH/TRIBUTE
  RUSH/CTY
  RUSH/CTY STEP THRU
  MOSH/CTY
  Yurt dışı vergisiz fiyat6300 €5200 €5200 €3999 €
  Azami sürat (Assistance)25 km/s25 km/s25 km/s25 km/s
  Kadro boyutlarıM, LS, M, L, XLS, M, LS, M, L, XL
  MotorBrose S MagBrose S MagBrose S MagBrose S Mag
  Tork90 Nm90 Nm90 Nm90 Nm
  Pil529Wh, Çıkarılabilir706Wh, Çıkarılabilir529Wh, Çıkarılabilir529Wh, Çıkarılabilir
  AktarımTek vites, serbest tekerlekEnviolo AUTOMATiQ CVTEnviolo AUTOMATiQ CVTTek vites, serbest tekerlek
  Aktarım türüGates Carbon kayışGates Carbon kayışGates Carbon kayışGates Carbon kayış
  AydınlatmaLED ön far, LED kuyruk farları, LED fren farları, marka logo lambasıLED ön far, LED kuyruk farları, LED fren farları, marka logo lambasıLED ön far, LED kuyruk farları, LED fren farları, marka logo lambasıLED ön far, LED kuyruk farları, LED fren farları, marka logo lambası
  BagajyokKilitli torpidoKilitli torpidoyok
  Çamurlukyokvarvaryok
  Arka taşımayokvarvaryok

  Bu yazı Elektrikli Bisiklet kategorisinde yayımlanmıştır.

  Siz de fikrinizi söyleyin!

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.