İçeriğe geç
Ana Sayfa » Blog » Motosiklet Tanıtım » 0’dan 100’e 2.6 saniye: Energica RS elektrikli motosikletleri

0’dan 100’e 2.6 saniye: Energica RS elektrikli motosikletleri

  RS paketi tüm modellere pist hızı getiriyor

  Energica elektrik motorlu motosikletler üreten bir İtalyan markası. Bildiğiniz gibi elektrikli motosikletler hızları ve çeviklikleri ile ünlü. Şimdi elektrikli motosiklet piyasasının büyük oyuncularından Energica, pist deneyimlerini RS paket seçeneği ile tüm modellerine getiriyor.

  Energica 2021’de piyasaya üç model sunuyor: 241 km. yapan yarış tipi Ego +, 201 km/s sürate çıkan sokak haylazı (street fighter) Eva Ribelle ve 201 km/s yapan retro model Eva EsseEsse9. Bunların her üçü de iddialı güçleri ile hızlı ve elektronik oyuncakları ile modern elektrikli motosikletler. Evet, elektrikliler benzinli ağabeylerinin karşısında beklenen patlamayı bir türlü yapamamış gibi görünebilirler. Ama Energica, COVID-19 salgının dünyayı durdurduğu 2021 yılında bile satışlarında patlama yaşadı.

  Tabii ki bu büyüme tesadüf değil. Energica 2021’in sonunda yaklaşık % 60 daha fazla menzile sahip motosikletlerini piyasaya sürdü. Menzil, benzinli motosikletlerin en güçlü tarafı, hatta tutundukları son kale bana kalırsa. İşte Energica 2021 yılında bu sorunu bertaraf etti. Artık benzinli kadar uzun menzile sahip elektrikli motosiklet alabiliyorsunuz Energica’dan. Korona yüzünden tutuk başlayan yıl, yıl sonunda daha fazla beklemek istemeyen sürücülerin: “Eh! Yeter!” demesiyle yarıdan fazla büyüdü Energica için 🙂

  RS paketi ile, Energica motosikletler, 0-100 km./saat sürate yalnızca 2,6 saniyede çıkabiliyor. Bu, gerçekten (çok) hızlı motosikletler demek. RS, Reparto Sportivo kelimelerinin kısaltması ve “Spor Bölümü” anlamına geliyor. Bunun sebebi RS paketinin, doğrudan Energica’nın Moto-E yarışlarındaki motosikletlerini hazırlayan bölümden geliyor olması. Kısacası RS paketi ile gerçek sportif performans elinizin altında.

  “Harley-Davidson LiveWire 100’e 3 saniyede çıkıyor?” diyebilirsiniz ve haklısınız. Evet LiveWire da çok hızlı ama Energica’lar ondan da güçlü. Ve açıkça söylenmeli: 3 saniye ile 2.6 saniye arasında güç ve his olarak gerçekten çok ciddi bir fark var. Elektrik motorunun özelikle yarış motosikletleri için uygun olduğunu düşünecek olursak, RS paketli Energica’lar racing’ler için daha da ciddi alternatif haline geldiler.

  Güzel görünüyorlar değil mi?

  Energica RS serisinde hangi özellikler var?

  Tüm RS kodlu modellerde:

  • RS amblemi ve Saklama Kiti (arka tabla ve streç iç kapak) var.
  • Hızlı Şarj teknolojisi, 4,3 inç TFT renkli ekran, Regina marka O-Ring Zinciri var.
  • Çekiş Kontrolü, Hız Sabitleyici ve Park Asistanı da standart RS özellikleri.
  • USB bağlantı noktası ise Eva Ribelle RS ve Eva EsseEsse9 + RS’de standart. Ama garip şekilde Ego + RS için isteğe bağlı. Teknolojik olmasıyla öne çıkan bir markada -tek model için olsa da- USB bağlantısını ekstra sunmak da bir garipmiş bu arada ama öyle.

  Kısa ifadesiyle zaten iyi durumda olan özellikler, RS paketi ile daha da ileriye taşınmış. Energica sadece güç ve performans değil, eksiksiz bir paket ile daha da çekici modeller yaratmış.

  Energica RS tanıtım videosu

  Bu yazı Motosiklet Acemileri İçin, Püf Noktası kategorilerinde yazıldı. Kategorilerinin diğer yazılarını kategori isminin üzerine tıklayarak görebilirsiniz.

  Siz de fikrinizi söyleyin!

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.