İçeriğe geç
Ana Sayfa » Güncel » Düzdağ Tost, yediğim en iyi Susurluk tostu

Düzdağ Tost, yediğim en iyi Susurluk tostu

Yolunuz Susurluk taraflarına düşerse uğramanızı şiddetle tavsiye ettiğim bir tostçu var. Susurluk tostu zaten tek başına marka hepimiz biliyoruz. Fakat Bursa’dan dönerken: “Düzdağ’da tost yedin mi?” diye sordular, “Hayır.” dediğimde de şaşırdılar. Meğer Susurluk tostu deyince Düzdağ ayrı bir marka olmuş da haberim yokmuş…

Sonuç: Ben bizzat yediğim için gönül rahatlığıyla gidin ve tost-ayran yapın diyorum. Şimdiye kadar yediğim en iyi Ayvalık ve Susurluk tostu idi.

Tam olarak nerede?

Düzdağ Tost doğrudan ana yol üzerinde diyebilirim (aşağıda harita ve açık adresi yazdım). Park sorunu yok. Yani beş, on, otuz istediğiniz kadar motosikletle gidebilirsiniz.

Neler yiyebilirsiniz?

Çok seçenek yok. Düzdağ Tost var ki o sucuklu-kaşarlı-salçalı olan tost. Bunun haricinde sucuklu ve kaşarlı tost var. Ha bir de Susurluk ayranı tabii ki. Yanında turşu jalapeno biber ve domates söğüş veriyorlar. Ben acı sevmem ama biber kararında acı ve çok lezzetli idi.

Kendi siteleri olan duzdagtost.com adresinde “lezzetlerimiz” başlığı altında da aynı sadelikte açıklamışlar:

DÜZDAĞ TOST
İçindeki her bir ürünün kendi başına özel bir değer taşıdığı, ekmeğinin, peynirinin, salçasının, sucuğunun büyük bir uyumla dans ettiği bir efsane…

SUSURLUK AYRANI
Susurluk ayranı düzdağda içilir…

SUCUKLU TOST
Damak tadını bilenlere sucuklu tost…

KAŞARLI TOST
Sade lezzetlerden vazgeçemeyenlere…

Çıkışa dikkat

>>> böyle >>>
sağ taraftan
devam ederek
ana yola çıkacaksınız

Otoparkçı amca ile biraz sohbet ettim. Sağ olsun beni uyardı. “Buradan çıkma yayın ana yola.” dedi. Gözün ilk gördüğü yol aslında yasak ve o hatta MOBESE var. O yüzden Gözdağ Tostu arkanıza alıp soldan devam ederek ana yolda çıkmanız önemli; bunu ihmal etmeyin.

Gelelim tosta

Ben Ayvalık ekmeğine salçalı sucuk-kaşar yedim. Salça biber salçası değil, tatlı ev yani domates salçası. Peyniri kaşar gibi kaşar, sucuğu -ekonomik kriz yüzünden- biraz ince olsa da sucuk tadında sucuk.

Fazla büyük bir tost değildi ama doyurucu olduğunu söylemem lazım. Üç tane yenmez mesela, en azından bana fazla gelir. Ya da şöyle söyleyeyim, iki tost yarım ekmekten biraz fazlası gibi doyuruyor.

Bu arada kendi yaptıkları ayran da çok güzeldi. Ayran seviyorsanız kaçırmayın.

TSE belgeli tost 🙂

Açık adres ve harita

Düzdağ Tost
Han, Garaj Cd. No:3, 10600 Susurluk/Balıkesir
0266 865 14 04

Düzdağ tost sabah 05 ile gece 01 arasında hizmet veriyor.

https://maps.app.goo.gl/YZ9bk4iamwmxeLjC9

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir