Verge TS, 1000nm Torklu Elektrikli

Verge Hubless Electric Roadster- Stüdyo.jpg
Verge - Hubless Electric Roadster Orange Kare

2019 Milan Motosiklet Fuarında tanıtılan Verge TS özellikle arka tekerinde bulunan tümleşik motoruyla en dikkat çeken modellerden birisi olmuştu.

Şimdi biraz daha bilgi açıklandı ve tahmin edildiği gibi anormal güç değerlerine sahip olduğu görüldü.

Yarış motosikletlerinin performanslarını aratmayan değerleri var TS modelinin.

Güç ve Performans

  • 107 beygir (80 kW)
  • 1.000 Nm tork

Elektrik motoru bu değerlerle benim diyen yarış makinesine meydan okuyacak güce sahip. Bu tork elektronik olarak kontrol edilip kısılmadığı sürece ne kalkışta patinaja düşmeden düz gidebilir ne de teker dikmeden ierleyebilir hatta sürücüsü üzerinde bile duramaz; öyle çılgın bir güçten bahis ediyoruz…

İşte bu elektronik güç kısma sebebiyle o korkunç torka rağmen 0-100 km/saat değeri 3 saniye civarlarında olacak.

Hız

Verge TS jant içi motora sahip dolayısıyla sıra dışı yapıya ve özelliklere sahip, bu yüzden size biraz gelip gelebilir ama bu kadar güce rağmen ancak 180 km. saate kadar çıkmasına izin var…

Tork sayesinde delicesine hızlanacağı için hayli büyük fren disklerine sahip.

Aktarım: Yok!

Verge - Hubless Electric Roadster Orange Arka

Tümleşik Jant Motoru

TS’in motor sıradışı çünkü bildiğimiz elektrik motorları gibi de değil: janta birleşik.

Bu sadelik ve daha az parça demek. Daha az parça ve doğrudan güç iletimi zincir ve yağı gereksiz kıldığı gibi bakımlarını da ortadan kaldırıyor.

Bu faydaların bir de bedeli var: lastik değişimi… Lastikçinin değiştiremeyeceği bir yapıda monte edilen lastikle karşı karşıyayız.

Menzil ve Şarj

Şehir içinde 300, uzun yolda ise yüksek hıza bağlı olarak 200 km. şarj değerlerine sahip TS. Bu değerler yüksek değil günümüz standartlarıyla karşılaştırıldığında. Ama şu var ki güçlü şarjda 15 dakikada 100 km. menzile yetecek doluluk yakalanabiliyor.

Üzerinde bulunan şarj cihazı ile 4 saat içinde tam doluluğa ulaşabiliyor Verge. DC hızlı şarj ile ise bu süre 45-50 dakikaya düşüyor. TS sıfırdan elektrikli bir motosiklet olarak tasarlandığından, hafif, benzersiz, alüminyum çerçeve, bisikletin toplam ağırlığını düşündüğünüzden daha düşük tutarken büyük bir pil içerebilir.

Renkler

Bu yazı Motosiklet Tanıtım kategorisinde yayınlanmıştır. Kategorinin diğer yazıları için buraya, Elektrikli Motosikletler için buraya tıklayınız.

Bir Cevap Yazın