İçeriğe geç
Ana Sayfa » Blog » Motosiklet Tanıtım » Triumph Street Triple 675 (2014)

Triumph Street Triple 675 (2014)

  Eskilerden Sağlam Bir Makine: Street Triple 675

  Gerçi çok da eski değil ama yine de dört yaşında bir motosiklet bu günkü yazımızın konusu. Bilenler bilir, ben çıplak motosiklet severim. Hem güzel bir başlangıç motosikleti türüdür hem de sürüş keyfinin en doğrudan olduğu tiplerden birisidir naked motosikletler.

  Depo dizlerle sarılmak için ideal şekle sahip. Neredeyse düz depo üstü ise çanta için ideal.

  Street Triple sert görünüyor evet ama ben görünüşünü seviyor olsam da kabul etmek gerekir ki biraz sıra dışı ön görünüşü var; sevmeyeni de var bu yüzden. Ama karakterli, orası kesin 🙂

  Triumph ise köklü ve güçlü bir markadır malum. Ülkemizde de artık piyasası oluşmuş, hak ettiği değeri ufak ufak görmeye başlayan Triumph, Street Triple serisi ile kendi hayranlarını oluşturmuş zamanla. Çünkü sportif, sağlam ve sürüşü iyi.

  Street Triple 675, adından da anlaşılacağı üzere 600 cc. sınıfında ve üç silindirli. Üç silindir Triumph ile özdeşleşmiş bir marka ve hem 4 silindirin hem de 2 silindirin ideal bileşimi (ki daha önce bu 3 silindir mevzusunu şu yazımızda ayrıntılı değerlendirmiştim: Triumph Tiger 800XC.

  Haşin görünmesinin bir sebebi var…

  Peki Street Triple Serisini Özel Kılan Nedir?

  Bir kere çok iyi gidiyor. Ama bunu kontrolü size bırakarak yapıyor ki bu hissi yaratmak çok zor iş.

  İkincisi güven veriyor; üzerindeyken o kadar doğrudan ve net ki neyi ne zaman yapacağını biliyor ve ona göre sürüyorsunuz. Çıplak motosikletin en güçlü yanı bu doğrudan sürüş hissi zaten ama Street Triple bu konuda da çok başarılı.

  Alt yapısı sportif. Ama haldır huldur (sert) değil. Zaten Avrupa motosikletlerin farkı da bu kaliteleri (kalite, nitelik ve özellik anlamına gelir). Hem konforlu, hem de (çok) iyi tutunuyor ve dönüyor; büyük artı…

  Yola odaklan! der gibi bir ön taraf.

  Street Triple 675 ufak bir motosiklet; alttaki fotoğrafta da abisi gibi görünen Tiger 800XC’den belli zaten 🙂

  Ama boyutuna bakıp hafife almayın; fişek gibi bir alet ve tahmininizden daha hızlı.

  Bir gün bir yerlerde den gelirseniz sürün; seveceksiniz!

  Siz de fikrinizi söyleyin!

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Exit mobile version