Site icon Motor Hikayesi

Sakar Geçidi Mola Manzara Yeri

Fethiye Yolu üzerinde bulunan bir mola noktasıdır. Sakar Geçidi mola yeri, manzara açısından da, benzin almak için de, bir çay hatta yemek için de mükemmeldir.

Öncelikle yer bilgisi ve sürüş teknikleri ile başlayalım: “Sakar Geçidi, Fethiye ve Marmaris’ten Muğla yönüne doğru seyahat ederken iki yolun kesiştiği nokta olan Gökova Mevkiinden başlar. D-550 karayolu üzerinde 9 km uzunluğunda olan geçit %10 eğime sahiptir. Eşsiz manzarası ile size enfes bir görsel şölen sunar.”

Gerek çıkış, gerek iniş her ikisinin de zevki bir başkadır. İki üç adet çok dar ve kapalı dönüşü (hairpin) vardır. Zikzaklar çizen yol, duble yol olması ile rahat bir sürüş imkanı sağlar. Gökova Körfezinin eşsiz manzarası size eşlik eder geçit boyunca.

“Rakım yükseldikçe aşağıdaki güzelliği çok daha güzel görebilirsiniz. Fethiye’den gelen ve Marmaris’e doğru uzanan D-400 karayolunun yan tarafında bulunan, hatta zamanında içinden geçilen Okaliptüs’lü yol muhteşem görünür.”

(tıklayın Google Haritalara gidin)

Burada hem bir benzinlik, hem de teraslı bir mola yeri var. Teras’ın manzarası fotoğraflık. Gözleme, tost gibi mönülerin dışında daha ciddi yiyecekler de var fakat biz yolda durduğumuzdan hep hafif yiyecekler yedik; dolayısıyla diğer yemekleri bilemiyorum.

Dinlenme tesisi, Sakar’dan inerken uzaktan böyle görünüyor

Bu yazı Git, Gör kategorisindedir, diğer yazıları görmek için buraya tıklayınız.

Not: Bu sayfa oluşturulurken pedalla.com/sakar-gecidi/ sayfasından faydalanılmıştır.

Exit mobile version