İçeriğe geç
Ana Sayfa » Tamir & Bakım » Motosiklet sprey folyo kaplama

Motosiklet sprey folyo kaplama

Ana Sayfa » Tamir & Bakım » Motosiklet sprey folyo kaplama

Sprey folyo kaplama ile jant, kask, çanta, grenaj yepyeni oluyor

Hatırla mısınız ya da biliyor musunuz bilmem, bir ara Plastidip adında bir kaplama markası çıkmıştı. Bu ürün onun ucuz muadili. Sprey plastik kaplama olarak tanımlayabiliriz. Bu kaplama işlemi renk değiştirmek için kullanıldığı kadar, boyayı güneşten, taş izlerinden korumak için de tavsiye ediliyor. Sprey folyo kaplama gibi de düşünebilirsiniz bu ürünü.

Plastik kaplama uygulama

Ben çocuk kaskı kapladım. Adımlar bildiğiniz gibi. Daha iyi tutunma sağlamak için hafif zımpara, iyi temizleme ve sprey boya gibi uygulama. Üzerinde 25 cm. (yaklaşık olarak bir karış) uzaktan sıktım. Sprey folyo kaplama ilk katta tam kapamadı ama üst üste iki kat da uygulamadım. Önce tamamını bir kat geçtim, kurumasını bekledim. İkinci katı sonrasında, ilk kat kurumuş iken uyguladım.

Sonuç

Üzerinde yazana göre iki kat arasında on dakika beklemek yeterli. Yeni katı vurmadan önce (tercihan mikro-fiber bezle) tozları temizlemeyi unutmayın.

Yalnız şuna dikkat edin: son katın kuruması için 1-2 saat bekleyin diyor kullanım kılavuzu.

A101‘den almak isterseniz buraya (her zaman satışta olmayabilir), Trendyol için buraya, N11‘den almak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Çıkarmak istediğinizde vinil folyoda olduğu gibi soyarak çıkarmanız mümkün. DüzKontakAdam’ın bu konuda videoları var, buradan görebilirsiniz.

Çok zorlamaz iseniz hayır. Normal yıkamalarda sorun yok. Zaten basınçlı suyu araca yakın tutmamak lazım. O güçteki su lastiklere hatta boyaya bile zarar veriyor malum.

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir