İçeriğe geç
Ana Sayfa » Blog » Video » Motosiklet kazası ve medeniyet

Motosiklet kazası ve medeniyet

  1000RR kaza yapar ve kavga çıkmaz

  Adrenaline yenilmeden, insanca tepkiler ve anlayış. Ana fikir şöyle:

  Biz kaporta içindeyiz, motosikletçilere bir şey olmasın (mealen aktardım).

  Bu arada araba sürücüsünün zank diye durmasının sebebi karşıdan gelen motosiklete alan bırakmak zorunda kalması. Aslında karşıdan gelen motosiklet sürücüsünün hayatını kurtarmış… Kendisini ne kadar kutlasak az.

  Tabii ki burada çok fazla hata var. Asfalt kaymak gibi dolayısıyla tutuş sorunu yok. Hava çok güzel bu da demek oluyor ki görüş sorunu da yok. O halde sorun belli: motosiklet sürücüsü eğitimsiz ve motosikleti sürmüyor; kullanıyor. İşte eğitim bu demek, sitemin sloganı boşuna: “Motosikleti kullanmayın, motosikleti sürün.” değil. Eğitim alırsanız, sistemli sürerseniz, bu tür tehlikelerden uzak durursunuz.

  1000RR kaza yapmadı bu sefer; peki her zaman bu kadar şanslı olacak mı? Unutmayın burada 1000RR’ı kurtaran, durumdan vazife çıkaran otomobil sürücüsü. Yani piyangodan çıkan ikramiye 🙂

  Sistemli sürüş bu anı önceden görerek o kadar aracın ortasına düşmemenizi sağlar. O yüzden böyle kazalara karışmamak için OMM’nin Yol Sanatı kitabını ve motosiklet sürüş eğitiminizi alın. Ve en önemlisi öğrendiklerinizi sürüşünüze katın.

  İlgili yazı

  Bu yazı Makaleler, Video ve Güvenlik Tavsiyesi-Görsel kategorilerinde yayınlanmıştır; kategorinin diğer yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

  Siz de fikrinizi söyleyin!

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.