Ayaklarım yere değer mi, boyum yeter mi?

Falanca motosikleti almak istiyorum ayaklarım yere değer mi?

“Motosiklet boyu benim yüksek gelir mi?” diyor musunuz? Motosiklet seçip, boyunuz yetiyor mu görmek ister misiniz? Cycle-ergo sitesinde istediğiniz motosiklet modelini seçiyor, boyunuzu, apış aranızın yerden yüksekliğini giriyorsunuz ve size görseldeki gibi sonucu gösteriyor.

Sitenin güzel tarafı gidon yüksekliğinden seleye, ayaklıklardan artçıya kadar her değeri girebilmeniz. Üstelik birden fazla motosiklete de bakmak mümkün.

Motosiklet büyük, yüksek gelir mi nasıl bakıyoruz?

Cycle-ergo İngilizce olduğu için biraz uğraşıp sizin için görsellerin üzerine neyi nasıl kullanacağınızı yazdım.

ayaklarım yere değer mi, site kullanım kılavuzu, artçılı

Ayak yere değiyor mu?

Tabii ki esas önemli olan motosiklet dururken ayağımızın yere değip değmediği önemli. Sitede bunun için de ayar var. Aşağıdaki görselde nereden etkinleştireceğinizi ve ayarları gösteriliyor.

ayaklarım yere değer mi, site kullanım kılavuzu, ayak yerde

Diğer bilgiler

Apış arası ölçüsü nasıl alınır?

Ölçümün başlangıç noktası, bacaklarınızın birleştiği noktadır. Bu noktadan bileğinizin altına kadar olan mesafeyi ölçmelisiniz. Bu mesafe genellikle pantolonunuzun uzunluğu ile aynıdır.

Koltuk yüksekliği kesin değildir

Sele konusu biraz karışık çünkü oturunca bir miktar çökmesi var. Bunun yanı sıra selenin geniş ya da dar olması ya da bacaklarınızın kalınlığı da fark yaratır. Ağırlığınız da bir miktar amortisör çökmesi, dolayısıyla alçalma sağlar. Bu unsurların çok fark yaratmayacağını söyleyebilirim fakat ucu ucuna basabiliyorsanız dikkatli olmanızda fayda var.

Web sitesindeki bilgiler ne kadar doğru?

Birden fazla motosiklet arasındaki sürüş pozisyonundaki farkı karşılaştırırken oldukça doğrudur (örneğin, bir modelde diğerinden daha fazla öne doğru eğilip eğilmeyeceğinizi görmek için işe yarıyor).

“Hayli yüksek oranda doğrudur.” diyebiliriz. Yine de unutmayın ki en garantilisi üzerine oturmaktır. Özellikle ikinci el motosiklet alıyorsanız.

Web sitesinde Aprilia, Bajaj, Benelli, Bimota, BMW, Brammo, Buell, Cagiva, Can-Am, CCM, CFMoto, Cleveland CycleWerks, Confederate, CPI, Daelim, Derbi, Ducati, Erik Buell, Gilera, Harley-Davidson, Kahraman, Honda, Horex, Husaberg, Husqvarna, Hyosung, Indian, Johnny Pag, Kawasaki, Keeway, Kreidler, KTM, Kymco, LML, Loncin, Lotus, Mahindra, Megelli, Minerva, Mission Motors, Moto Guzzi, Moto Morini, Motus, MV Agusta, MZ, Norton, Peugeot, Piaggio, Qingqi, Rieju, Royal Enfield, Sachs, Suzuki, Sym, Triumph, TVS, Ural, Vespa, Victory, Vyrus, Yamaha motosikletlerinin sürüş pozisyonlarını görebiliyorsunuz.

Bu arada unutmadan: siteye talepte bulunmanız ya da motosikletinizin bilgilerini ileterek ekletmeniz mümkün.

Cycle-ergo sitesinde “Ayaklarım yere değer mi?” görmek için buraya tıklayabilirsiniz

Siz de bir şeyler yazmak ister misiniz?