İçeriğe geç
Ana Sayfa » Blog » Motosiklet Tanıtım » Yılın Gezi Motosikleti 2016 – BMW R1200RT (4/11)

Yılın Gezi Motosikleti 2016 – BMW R1200RT (4/11)

  Bu bir yazı dizisidir, toplamda 11 bölümden oluşacak yazının konusu motorcyclistonline.com dergisinin 2016 yılında yapmış olduğu Yılın Motosikleti oylamasıdır. Ben de çevirisini yaparak türlere göre yılın motosikleti seçilen modelleri tanıtmış olacağım. Faydalı olması umuduyla…

  Yazı çeviridir, sonunda kaynak sayfanın bağlantısını bulabilir, motosiklet tanıtım kategorisindeki bütün yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.


  Yılın Spor-Gezi (Sport-Touring) Motosikleti – BMW R1200RT (2016)


  BMW R1200RT (2016) lüks bir gezinti motosikletinin sahip olması gereken her özelliğe sahip; bu da ona liderliği getiriyor.

  2013 yılında su soğutmalı motor geldiğinde BMW bunu RT için yapmıştır diye düşünmüştük çünkü tam da RT serisi için cennet meyvası gibiydi bu yeni motor. Şikayet etmeyi sevenler için RT çok “doğru” motosiklet olmasa da RT bizim için spor-gezi sınıfı için ayarlanmış çok iyi bir motosiklet idi. Özellikle ayarlı, ısıtma seçenekli, çok ince bir orta bölüme sahip olan ve ayaklarınızın yere rahatça değmesini sağlayan yüksekliği ile selesini seviyoruz.

  Lüks bir gezi motosikletinde olması gereken her şey var BMW R1200RT (2016) modelinde. Elektronik ayarlı (düğmeyle kontrol edilebilen) ön cam, yine elektronik kontrollü sönümleme (süspansiyon), uzaktan kumandalı kilitler, ısıtmalı artçı özellikleri, hatta isterseniz tümleşik (entegre) GPS bile var fakat bizi ikna ettiği tarafı sportifliği!

  Mükemmel vites değişimleri, hırıltılı egzoz sesi, alçak ağırlık merkezi sayesinde sürüş kolaylığı ve dengesi, keyfi anlatılmaz yaşanır sınıfında. Şöyle söyleyelim:

  “Deposu yeterince büyük olsa sonsuza kadar sürmek isterdik.”

  Daha önceki RT yazımız için buraya tıklayınız.

  BMR R1200RT daha öncede en iyi gezi motosikleti ödülünü almıştı; o yazı da burada.


  ALTERNATİFİ: Kawasaki Versys 650 LT

  Dinamit gibi bir motor, oturunca muhteşem rahatlık, standart halde gelen çantalar, ABS, eksiksiz gezi/gezinti ruhu ve ayarlı konfor özellikleri ile dolu, üstelik ehven (ulaşılabilir) fiyat ister misiniz?

  Bunlara bir de çok iyi sürüş özellikleri, büyük depo ve iyi menzil eklemek isterseniz tebrikler; az önce Kawasaki Versys 650 LT’yi icat ettiniz! 🙂

  Ülkemizde Versys 650 satışı var, LT için buradan Kawasaki ile iletişime geçebilirsiniz.

  Görüldü: motorcyclistonline.com

  Siz de fikrinizi söyleyin!

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.