Yılın Dual Motosikleti 2016 – Husqvarna 701 Enduro (7/11)

yılın motosikleti 2016 - husqvarna 701 enduro

Hem çamurda, hem de caddede iyi motosiklet ister misiniz? Cevabınız: Husqvarna 701 Enduro (2016)


Bu bir yazı dizisidir, toplamda 11 bölümden oluşacak yazının konusu motorcyclistonline.com dergisinin 2016 yılında yapmış olduğu Yılın Motosikleti oylamasıdır. Ben de çevirisini yaparak türlere göre yılın motosikleti seçilen modelleri tanıtmış olacağım. Faydalı olması umuduyla…

Yazı çeviridir, sonunda kaynak sayfanın bağlantısını bulabilir, motosiklet tanıtım kategorisindeki bütün yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.

2016 yılın motosikleti

Çok amaçlı motosiklet seçmek zor iş: ne kadar arazi, ne kadar cadde sürüşü yapacaksınız? İkisi birbirinden farklı olsa da ikisinde de iyi olmak zor iş çünkü. Ama Huski’nin yeni 701 Enduro modeli ile işten çıkıp dağlara sürmek çok kolay ve her iki yolun da hakkını veriyor. Kilosuna bakarsak saf arazi olmak için biraz şişman evet, ama yine de kayaların, ağaç köklerinin, çukurların üstesinden gelecek kadar da çevik, hakkını yiyemeyiz. Üstelik sonunda yeri öptüğünüzde tek başına kaldırabileceğiniz kadar hafif. KTM’den alınan 690 cc.’lik motor üzerine geliştirilen güç birimi ise tork konusunda hayli iyi.

Kağıt üzerinde, cadde motosikleti için sele fazla küçük görünse de çok iyi bir cadde motosikleti olduğunu söylemek gerek. Çevre yolu ya da otoban sürüşlerinde yüksek hız biraz yorucu çünkü rüzgar korumanız yok. Fiyatı ucuz değil evet ama yerden yüksek bir arazi aracı ile adam akıllı asfalt sürüşü ve son damlasına kadar kullandığınız 60 beygir son derece iyiy bir öneri.

Çünkü Husqvarna 701 Enduro (2016) gibi her iki dünyayı bu kadar iyi birleştiren makine çok az…

ALTERNATİFİ: KLR650 (yazısı burada)
BMW GS İsveç çakısı gibi her şeyi yapma motosikleti ise Kawasaki’nin KLR’si kamp aletleri çantası gibi 🙂 (ülkemize tabii ki gelmiyor 🙂 )
Bu sebeple de yıllardır sevilen ve beğenilen KLR ailesi hakkıyla ikinciliği alıyor.

Görüldü: http://www.motorcyclistonline.com/2016-motorcycle-of-the-year

Bir Cevap Yazın