Yılın Çıplak Motosikleti 2016 – KTM 1290 Super Duke R (6/11)

yılın motosikleti 2016 - ktm 1290 super duke r yanlama
Bu bir yazı dizisidir, toplamda 11 bölümden oluşacak yazının konusu motorcyclistonline.com dergisinin 2016 yılında yapmış olduğu Yılın Motosikleti oylamasıdır. Ben de çevirisini yaparak türlere göre yılın motosikleti seçilen modelleri tanıtmış olacağım. Faydalı olması umuduyla…

Yazı çeviridir, sonunda kaynak sayfanın bağlantısını bulabilir, motosiklet tanıtım kategorisindeki bütün yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.


Orantısız güç, 2016’dan itibaren KTM 1290 Super Duke R ile mantığa ve sınıfındaki tüm diğer motorlara meydan okuyor.

KTM’nin 1.301 cc’lik, 75 dereceli V-İkizini tüm ihtişamıyla tanımlamak için her fırsatta kendimizi zorluyoruz ve hiçbir zaman başarılı olamadık 🙂 KTM’nin, iş makinesi dizeli benzeri abartılı torku ve akıl kaçırtan üst devir çılgınlığını aynı motora sığdırma kabiliyeti, üzerine bir de çok kolay devirlenen ve kusursuz şekilde ayarlanmış motoru bizi her seferinde etkiliyor. Her zaman hazır bulunan anormal güç, mantık ve sınıftaki diğer tüm motorlara meydan okurcasına güçlü ve canlı gerçekten. Buna karşın, gaz kolunu çok fazla döndürmemeyi tercih ederseniz, tam bir beyefendi ile karşı karşıyasınız, nazik, sakin; şehirli ve uygar bir araç.

KTM motor tasarımında bilim ve sanatı birleştirmiş ve bunları mükemmel motosiklet için dengeleyerek sunmuş.

Super Duke bir çıplak motosiklet için de şaşırtıcı derecede rahat. Bunun sebebi, genelde yapıldığı gibi bir süper-motosiklet iskeleti üzerine inşaa edilmemiş olması. Sıfırdan tasarlanan iskelet sayesinde KTM hem uzun süren spor sürüşlere (mesela hafta sonu gazlamaları) hem de pistte zorlamadan sürmeye uygun bir çıplak motosiklet üretebilmiş. İşin aslı yarış pistinde Super Duke’un hassasiyeti yetersiz kalıyor ama zaten bu bir yarış, RR değil. Ama geri kalan her konuda mükemmele yakın.

ALTERNATİFİ: Aprilia Tuono 1100

You want those superbike roots wholly evident in your naked bike? Look no further than the thunder of Aprilia’s 1,077cc V-4. For less than $15,000 you’ll get cosmic power, impressive athleticism at the track, a perfectly amiable streetbike, and the sound of the gods bowling every time you twist the grip.

Görüldü: http://www.motorcyclistonline.com/2016-motorcycle-of-the-year

Bir Cevap Yazın