İçeriğe geç
Ana Sayfa » Motosiklet Acemileri İçin » Yeni motosiklet almak, sık motosiklet değiştirmek

Yeni motosiklet almak, sık motosiklet değiştirmek

Motosikletçilikte (diğer birçok alanda olduğu gibi) kullan-at kültürü yetkin sürüşe ters düşer çünkü kullanıcının motosikletin ve motosikletin farklı durumlardaki tepkileri hakkında derin bir bilgi geliştirmeye zamanı yoktur.*
Parlayan metal (ve plastik) parçası öz algının bir simgesi olmuştur ve motorun yeterliği nadiren test edilir veya doğrudan işlev amaçlı alımlar yapılır. **
Kaynak: OMM Bülten

* Bir motosikleti iyice tanımak, hakim olmak, alışmak için gerekli sürecin kaç km. ettiğini biliyor musunuz? En iyimser şartlarda on beş bin kilometre! Ki bu 15 bin rakamı gerçekten iyi seviyede sürücüler için ve aynı tarz motosiklete sürüldüğünde geçerli.
** İşte bu yüzden daha da büyük, daha da heybetli motosikletler revaçta. Sürmek değil, sahip olmak göstermek artık öne geçti. Suç mu? Tabii ki değil, sonuçta herkes kendi keyfini yaşar.

Her zaman iyi gelir yeni motosiklet almak sık motosiklet değiştirmek de kendinizi “özel” hissettirebilir. Ama ne kadar süre için?

Motosikleti olmasını seven insanla,
motosiklet sürmeyi seven insan arasındaki temel fark da budur.

Fakat motosiklet denen makinenin ve “sürmek” denen eylemin keyfi sahip olmaktan çok daha fazla. İşte bu yüzden yeni motosiklet almak sık motosiklet değiştirmek size daha çok keyif vermez. Sizi daha iyi bir sürücü de yapmaz. En azından siz sürmedikçe motosikletler bunu kendi kendine yapamaz.

Daha çok sürmeniz dileğiyle 🙂

Sürdükçe fark edeceksiniz ki yeni motosiklet almak sık motosiklet değiştirmek ile yolda olmak, sürdükçe keyif almak arasında bağlantı yok. Tecrübeli bir sürücü oldukça yeni motosiklet yerine, yeni yerler, yeni yollar ve yeni dostlar isteyeceksiniz.

Bu yazı Motosiklet Acemileri İçin ve Motosiklet Sürüş Teknikleri kategorilerinde yayınlanmıştır

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir