İçeriğe geç
Ana Sayfa » Blog » Makaleler » Yarışçı Olmak İstiyorum

Yarışçı Olmak İstiyorum

  Yarışçı olmak uzun ve zor bir süreçtir. Her şeyden önce iyi bir motosiklet sürücüsü olmalı ve eğitim almalı, sonrasında da yarış eğitimine başlamalısınız. Eğitim dışında aynı zamanda piste çıkmalı, pist gerçeklerini öğrenmeli ve piste yarışmaya ayrıca hazırlanmalısınız.

  Tabiidir ki bir de yarışabilmek için lisans (izin/ehliyet) almanız gerekecektir. Bunun için gerekli işlemleri TMSF’den öğrenebilirsiniz (ilgili sayfaya gitmek için lütfen buraya tıklayınız).

  Yarış eğitimi konusunda şanslısınız zira bir süredir California Superbike School ülkemizde de eğitimler düzenliyor. Kendileri  dünya üzerinde bir çok yerede okulları olan ve bir çok ünlü yarışçıyı yetiştirmiş kurumdur. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz buraya (kendi resmi siteleri), buraya (Türkiye FB sayfası) ve son olarak da yine benim yazdığım bir değerlendirmeye buradan bir göz atabilirsiniz.

  Peki piste çıkıp bir kendimi göreyim diyenler için var mı bir imkan? Evet onu da buradan görebilirsiniz. Kısa bir özet geçmek gerekirse şöyle demişler:

  Her ay düzenlediğimiz Intercity İstanbul Park Pist Günlerimizin 7.sini 17 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştiriyor olacağız. “Caddelerde Olmaz Piste Gel” sloganıyla yola çıktığımız ve 7.sini düzenleyeceğimiz organizasyonumuz her geçen gün daha çok ilgi çekmekte ve birçok sürücüye güvenli ortamda araçlarını deneyimleme imkanı sunmaktadır.

  Sitemizden yapılacak satışlarımızda 20 dakikalık sürüş seanslarını 120 TL’ye satın alabilirsiniz. Etkinlik günü kayıt masamızdan gerçekleştirilecek alımlarda 20 dakikalık sürüş seansları 180 TL olacaktır.

  Tabii ki İstanbul Park tek seçenek değil. Mesela İzmir’deki Ülkü Yarış Pisti de bir seçenek. Ülkü Pisti için de buraya bakabilirsiniz.

  “Yarışçı Olmak İstiyorum” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Bu Siteyi Nasıl Kullanacağım? | Motor Acemisi

  Siz de fikrinizi söyleyin!

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.