İçeriğe geç
Ana Sayfa » Motosiklet Ürün Tanıtım, İnceleme » Xiaomi elektronik pompa

Xiaomi elektronik pompa

ilginç bir alet. Xiaomi kalitesi ile bilinen bir marka. Ve artık pahalı ne yazık ki. Xiaomi elektronik pompa cazip bir ürün. Ufak, uzun şarjlı, hafif olması öne çıkan nitelikleri.

Ama ben sevdim. Birincisi ufak. Yer kaplamıyor ki bu motosiklet için iyi. Geçelim ayrıntılı inceleme ve yorumlara.

Tek şarjla çok şişirme

Tam dolu şarjla iki otomobil lastiğini tamamen şişirmek ya da sekiz lastiğin havasını tamamlamak mümkün.

Bu özelliği çok işe yarar. Zırt -pırt şarj etmeye gerek yok. Tek şarjla sıfırdan en az yedi adet motosiklet lastiği dolduruyor fabrika verilerine göre. Sıfır basınçlı bir lastik söz konusu olduğunda en az beş dersek yine de iyi rakam derim.

Şişirme süresi de vermişler ve yine motosiklet lastiği için üç dakika demişler. Bu da iyi bir değer açıkçası, hele ıssız bir yoldaysanız…

Askı özelliği

Güvenir miyim bilmiyorum. Ama hortumunu kilit gibi sabitleme özelliği var. Bir yere sabitlemeseniz de hortumun bir yere takılmaması için güzel bir özellik.

Bir yandan da elektronik servo sorun kaynağı olabilir ama şikayet okumadım. En azından iki yıl sorun olmuyor diyelim.

Bazı gereksiz özellikler

Ön ayarları var. Tuşuna bas ve modlar arasında geçiş yap. Basket topu, bisiklet, otomobil gibi ön ayarlar arasında geçiş var. Tavsiye etmiyorum çünkü sabit ayar diye bir şey yok. Özellikle motosiklette doğru lastik basıncı hayatidir.

Mod seçtikten sonra da hassas ayar yapmak mümkün.

Tabii ki bazı pratik/faydalı özellikleri de var. Ufak bir alet olmasına rağmen yeterince uzun hortum bunlardan biri. Aşağıdaki görsellerde bahis edilen farklı açılar ile şişirmek için yeterince uzun hortumu. Asılı kalabildiği için de lastiği döndürmeye gerek kalmadan her konuda şişirme yapmak mümkün.

Artı olarak ışığı da var. Karanlıkta işe yarayacağı kesin. Üstelik el fenerine kim itiraz edebilir ki?

Sadece motosiklet için değil

Ufak olmasına aldanmayın. Kamyon lastiği dolduracak kadar basınç üretebiliyor bu pompa. Kompresörü boyundan beklenmeyecek kadar güçlü. Eğer çok hızlı olması gibi bir önceliğiniz yoksa (zaten neden öyle bir beklentimiz olsun ki?) derdinizi çözecek kadar hızlı.

Şöyle ufak bir bez çantası var. İçinde ayrıca naylona koydukları uçlar var.

Büyük araçları bilmiyorum ama ufak nesneler için bez çantasının gözünde birkaç adet uç var. Bunlar şişme yatak, toplar ve bisiklet için uçlar.

Alternatifleri var

Daha ucuz pompalar da var. Yorumları iyi, satın alanlar memnun. Göz atmak isterseniz buraya bakabilirsiniz.

Teknik özellikler

  • Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S
  • Model kodu: MJCQB05QJ
  • Boyutlar: 124 x 71 x 45.3 mm (Air compressor, excluding air hose)
  • Şişirme basıncı aralığı: 0.2–10.3 bar/3–150 psi
  • Çalışma ısısı aralığı: Şarj için: 0℃—45℃. Kullanırken: -10℃—45℃
  • Pil kapasitesi: 14.8 Wh
  • Gürültü seviyesi: <80 dB (1 m. mesafeden)
  • Şarj değerleri: 5V ⎓ 2A
  • Şarj girişi: Type-C
  • Şarj süresi: <3 saatten az

Şarjı standart USB şarj portundan (Halk arasında Samsung şarjı). Şarj süresi kısa değil ama acil durumda on dakika şarj ile eksik lastik basıncını tamamlamaya yeteceğini düşünüyorum.

Sağlamlık onayı için sekiz ağır test

Aşırı basınç koruması testi, hava hortumu için çekme dayanımı testi, elektriksel dayanım testi, hava hortumu için, düşük sıcaklık performansı testi, serbest düşüş testi, dayanıklılık testi, basınç dayanımı testi, yüksek ve düşük sıcaklıklarda şarj testi uygulanmış ve bu konularda sorunsuz olduğu kanıtlanmış.

Son söz, alınır mı?

Benim incelediğim ve gördüğüm kadarı ile Xiaomi’nin iddiaları doğru. Yorumlara ve kullanıcısı olan arkadaşıma göre de öyle; bu elektrikli lastik pompası alınır. Taşınabilir kompresör isteyen herkese Xiaomi pompa tavsiye edilir.

Xiaomi 1S Elektrikli Pompa kompresör için resmi web sayfasını görmek isterseniz buraya tıklayın.

Bu yazı Motosiklet Ürün Tanıtım, İnceleme kategorisinde yayımlanmıştır. Kategorinin bütün yazılarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir