Tayim Usta: egzoz, metal işleri

Tayim usta İzmir’de egzost, koruma demiri, arka ve yan çanta demirleri, proje motosikletleri için şasi değişiklikleri ve tamiri gibi konularda iyi bilinen ve saygı duyulan bir kişidir.

İzmir, Urla yakınında yeri. Herkesin bildiği yerden yaklaşık bir ay kadar önce çıkıp yeni yerine taşındığı için bulmakta zorlanabilirsiniz fakat yeni yeri de eskisine yakın. İzmir tarafından gelirken sol tarafta, Urla sanayiden önce, “Japon-Ser” servisin levhası var, Tayim Usta’nın yeri de Japon-Ser’in arkasında.
Bu fotoğrafta görebilirsiniz, solda beton kolonların arkasında Japon-Ser levhası, sağda da Tayim Usta’nın yeri var. Arkadaki yol da İzmir yolu.

Buradan da Google Haritalarda konum bilgisi görülebilir: http://goo.gl/maps/djLts

Gelelim bizim kendisini ziyaret sebebimize. Bir arkadaşımın koruma demiri ve egzost işleri için Tayim Usta’ya getirdik. Tabii ki sizler her yukarıda sıraladığımız her türlü işiniz için , fakat egzost konusunda özellikle tavsiyedir, kendisiyle çalışabilirsiniz.

Tabii ki egzost konusu ilginç bir konu. Sadece arkayı genişlet, vu-tutu! bağırsın tarzından farklı ve aslında başlı başına bir ilim ses konusu. İşte bu yüzden bağırtmanın haricinde size değişik sesleri yakalayabilecek, tonlamaları belirleyecek ustaları tercih etmek gerekli diye düşünüyorum. Ha eskiden Honda Kinetic’lerin egzostunu şişlerlerdi: “Tıkanmıştır, açılır makine rahat nefes alır ferahlar deli gibi gider” diyerek lakin makinelerine bunca kıymet veren insanlar olarak iyi hizmet ve bilgi birikimi beklemek de bizim hakkımız değil mi?

“Tayim Usta: egzoz, metal işleri” üzerine bir yorum

Siz de bir şeyler yazmak ister misiniz?