gezi-planlayici - rota baslangic ve harita

Tatil ve rota planlayıcı web sitesi

Tatil yapacaksınız, rota çıkaracaksınız ama gerisiyle uğraşmak istemiyorsunuz değil mi? Tatil iyi de, rota çıkarmak, planlama yapmak, gidilecek yerleri seçmek teferruatlı işler ve yorucu. Bu yazıda tanıtımını web sitesi tatil ve rota planlayıcı olarak işinizi çok kolaylaştıracak. Üstelik isteklerinize göre gidilecek görülecek yerleri kendi bularak.

Nereleri, nasıl hangi hızda görmek istersiniz?

Inspirock’un en güzel taraflarından birisi, gezilip görülecek yerleri, sizin istediğiniz şekilde bulup planlıyor olması.

Üstelik tatilinizi planlayıp rota çıkarırken bunu ilgi alanlarınıza göre de yapıyor. Kültür, dış mekan (arazi-doğa), rahatlama-sükunet, romantik, plajlar, tarihi siteler, müzeler, alış-veriş, vahşi doğa gibi kategoriler var. Dahası, popüler, dengeli ve gizli hazineler arasında seçim yapabiliyorsunuz ki bu çok güzel bir eleme metodu.

Şimdi de motosiklet tatili ve planlaması için rotanın en zor bölümüne geldik: seyir hızı!

Inspiroc Slow&Easy (yayıla yayıla ve kolayca), Medium (orta hız) ve son olarak Fast Paced (koşar adım :)) rotalar çıkarmanıza izin veriyor. Bence en güzel tarafı da bu tatilinizi ve rotanızı hangi hızda yapmak istiyorsanız her şeyi ona göre kendiliğinden ayarlamak tam da biz motosiklet sürücülerinin aradığı şey.

Hesap açın, rotalarınızı biriktirin, paylaşın

Inspirock tatil ve rota planlayıcı işlevi için hesap açmanızı zorunlu tutmuyor. Fakat hesap açarsanız planladığınız rotaları kayıt etmiş oluyor ve paylaşım imkanını da yakalamış oluyorsunuz.

Üst taraftaki görselin hemen altında, en sağda çark resmi var. Bu tatil ve rota planınızın ayarlarını yönetme seçeneklerini gösteriyor. İşte bu alanda: Plan settings (planlama ayarları) var. Bu alanda Add co-traveler (yol arkadaşı ekle), Share trip (tatili-rotayı paylaş) ve Print trip (geziyi yazdır) seçenekleri var.

Burası çokomelli çünkü: Add co-traveler (yol arkadaşı ekle) seçeneği çok güzel. Ekleyeceğiniz kişiye de rota düzenleme yetkisi veriyor, üstelik her değişiklikte size de bilgi veriyor. Güzel değil mi?

Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere iki adet değişiklik olmuş

Kullanım örneği

Görselleri tıklayın ve tam ekranda, açıklayıcı bilgilerle kullanımını görün.

https://www.inspirock.com/trip/4-days-in-fethiye-itinerary-with-outdoors-beaches-and-wildlife-be81c967-9af8-4171-b4bd-d71ad679733c?utm_source=plan-share-link&utm_medium=link&utm_content=shareplanlink&utm_campaign=plan-share-link

Tavsiye yazılar


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir