Polisten Tavsiyeler

“En baştan söyleyelim, paylaştğımız kanal sadece ingilizce… Yine de bir çok genç artık yabancı dili anlıyor. Ayrıca video olduğu için görsel olarak anlama şansınızın da olduğu videolar bunlar.
İzleyin, faydası olacaktır :)”

İngilterede Polis Teşkilatı, ileri sürüş öğretmeniyle yaptıkları sürüşün videosunu YouTube’den üzerinden paylaşarak motosiklet eğitimi vermeyi amaçlamış.

Bu amaçla da ileri polis motosiklet eğitmeni PC Roger Peskett ile tehlike farkındalığı ve güvenli sürüş ipuçlarını videolarla paylaşarak, şehir içi yollardaki kazaları azaltmayı amaçlıyorlar. Hampshire Polisi tarafından hazırlanan YouTube kanalından eğitim faaliyetini hayli ciddiye alıyor. Hatta göz alıcı bir tanıtım videosu da hazırlamışlar 🙂

Polisin açıklamasına göre girişim, gündüz saati ve şehir içinde sürüş yapan motosikletçilerin en çok risk altındaki sürücüler olduğunu gösteren araştırmadan sonra başlatılmış. Kara yolu Güvenliği Çavuşu Chris Appleby anlatıyor:

“Yüksek risk grubundaki üç motosikletçi türünü belirledik. Bunlar,

  1. Eğlence amaçlı sürenler,
  2. Motosikleti günlük araç olarak kullananlar ve
  3. Genç skutır (kaç-kaç) binicileri.

Bu yüzden, uzman eğitmenimizle, şehir içinde sürüş yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları gösteren videomuzu hazırladık.”

Kırsal alanlarda (şehir dışı yollarda) güçlü motosikletlerini eğlence amaçlı kullanan (gazlayan demek istiyor 🙂 ) sürücüler hala bizim için öncelikli; yine de, şehir içinde ana ulaşım aracı olarak motosikletleri kullanan sürücüler için giderek artan bir tehlike söz konusu.

Kanal burada, belki takibe almak istersiniz: https://www.youtube.com/user/OfficialHantsPolice/featured

Faydalı olması umuduyla.
Görüldü: VisorDown

Siz de bir şeyler yazmak ister misiniz?