İçeriğe geç
Ana Sayfa » Diğer/Genel » OMM Ağaçlandırma Kampanyası

OMM Ağaçlandırma Kampanyası

Güzel bir etkinlikten bahsetmek istiyoruz. Hem sürüş, hem motosikletçi dostlar, hem de çevremize fayda bir arada:
OMM Ağaçlandırma Kampanyası
Şöyle diyorlar:

Gelecek Nesillere Yeşil Bir Dünya için hepinizin desteğini bekliyoruz!

1 Fidan da sen bağışta bulun ve kurulacak OMM ormanında senin de ağacın büyümeye başlasın.

Ağaçlandırma çalışmasında bir fidan bağışı 5 TL.’dir. Bağışları doğrudan OMM hesabında toplayarak Ege Orman Vakfı’na toplu ödeme yapacağız. Bunun için:

OMM – Onat Motosiklet Meraklıları Dernegi
Banka : Yapı Kredi
BankasıŞube : Sirkeci
Hesap No : 93000340
IBAN No
TR 68 0006 7010 0000 0093 0003 40

Banka Hesap Numarasına “Ağaçlandırma Kampanyası” açıklamasıyla ödeme yapabilirsiniz.
Bağışlarınızı şirket hesabınızdan gönderdiğinizde gider kaydederek vergiden de düşebilirsiniz.

Bağışlar için son gün 28 Şubat 2014’tür.

Ağaçlandırma sahası Çeşme-Ildırı mevkiindedir. Ekte krokisini bulabileceğiniz bölgenin yol tarifi de şu şekilde:
İzmir’den Çeşme istikametine giden otoyolda Karaburun gişelerinden çıkarak Çeşme’ye devam ediyoruz. Yüksek Teknoloji Enstitüsünü geçip Çeşme istikametine devam ediyoruz. 6- 7 km . sonra Tepe Kahveye geliyoruz. Tepe Kahveyi geçince Manzara Kahvesi’ne gelmeden sağa Barbaros Köyü yoluna giriyoruz. Barbaros Köyü’nün dışından Kadıovacık Köyü’ne devam ediyoruz. Kadıovacık Köyü’nün içinden geçip Ildırı istikametinde devam ederek 5- 6 km . sonra ağaçlandırma sahasına ulaşacaksınız.

Ülkemizde ne yazık ki artık doğaya karşı en ufak bir saygının dahi duyulmadığı, ormanların acımasızca katledildği bir dönem yaşıyoruz. Bir çoğunun yok olmalarına engel olamadık, en azından gidenlerin yerine yenilerini koyalım istedik. Dernek olarak bir ağaçlandırma kampanyası başlatarak bir sosyal sorumluluk projesine daha öncülük etmeye karar verdik.

Bu doğrultuda Ege Orman Vakfı’yla işbirliği yaparak, sizlerin ve tüm motosiklet sürücülerinin de katkılarıyla bir OMM HATIRA ORMANI* oluşturmak hedefimiz.

(*Ağaçlandırma alanında 1.000-10.000 fidan arası bağışlar koru, 10 bin fidan ve üzeri bağışlar orman olarak adlandırılmaktadır. Umarım biz de topladığımız bağışlarla Orman statüsünü elde edebiliriz)

Bildiğiniz gibi Ege Orman Vakfı, ülkemizin yeşil örtüsünün arttırılması, orman varlığının korunması, sel baskınları ve erozyonla mücadele yapmak amacıyla 1995 yılında Cem BAKİOĞLU başkanlığında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana 8 milyon fidanı toprakla buluşturan Ege Orman Vakfı dikilen her fidana 5 yıl boyunca bakım yapmış ve ağaç olup ormana karışmasını sağlamıştır.

Ağaçlandırma çalışmaları İzmir Orman Bölge Müdürlüğü – Ege Orman Vakfı işbirliği ile yürütülmektedir. Arazinin toprak işlemesi, yangın ulaşım yolları ve tel örgü çalışmaları İzmir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yaptırılmıştır. Fidan dikim çalışmaları devam etmektedir. 5 yıl süreyle fidan bakım çalışmaları da yapılacaktır.
Dikilecek fidan cinsleri Kara Servi, Mavi Servi, Kızılçam, Fıstık Çamı, Akasya, Badem v.b.’dir.

Duyarlılığınız ve yapacağınız bağışlar için derneğimiz adına şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

Etkinlik herkese açıktır. Düzenleyen kurum hakkında daha fazla bilgi almak için OMM – Riding is a way of thinking sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz de Facebook Etkinlik Sayfasına bakabilirsiniz efendim:

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir