Avrupa-Türkiye motosiklet pazarı kapak görseli

Motosiklet Pazarı Olarak Türkiye

Barselona’da kişi başı düşen motor sayısı 1.8

Sadece Madrid’de satılan motosiklet sayısı Türkiye’de satılandan fazla.

Şimdi anladınız mı neden bizi çok ciddiye almıyorlar?

“Neden her model Türkiye’ye gelmiyor? Neden koca koca markaların servisleri kötü, yetersiz?” sorularının cevabı işte budur; Avrupa’daki tek şehir kadar değiliz; yani bizi ciddiye alacakları falan da yok 🙂

Güncel rakamlar için Motosiklet Endüstrisi Derneği sayfasına gitmek ister misiniz?

Bu sayfada da Avrupa verilerini bulabilirsiniz: https://www.acem.eu/market-data

Bu yazı Diğer/Genel ve Makaleler kategorilerinden yayımlanmıştır.

Yorumlar

“Motosiklet Pazarı Olarak Türkiye” için 6 yanıt

 1. Tamamda 2 satırdan yazı mı olur yahu? Hani Türkiye’de satılan motosikletlerin sayısı? İstatistikler falan yok mu? yoksa bu yazı niye var ki?

  1. Var, hatta isterseniz siz de bahis ettiğiniz sayıları, istatistiki tabloları siz de bulabilirsiniz;
   lakin konu o değil. Anlatmaya çalıştığımız Avrupa’daki bir şehir kadar piyasamız olmaması gerçeğiydi, sanırız iyi ifade edememişiz efendim.

   Her halükarda yorum yaptığınız için teşekkür ederiz 🙂

   1. Böyle yazı yazarsanız kimsenin cidiye almaması normal tabi. 🙂 Ben eksikliği anlatmak istemiştim, böylelikle daha iyi yazılar ortaya çıkabilir amacıyla. İstatistik tabloları için link gönderebilir misiniz?

    1. Teşekkür ederiz, ama sanırım ben anlatamıyorum, rakamların olmaması bir eksiklik değil, yazıdaki konu da rakamlar değil. İllaki eksiklik olarak görüyor ve mutlaka olmasını istiyorsanız, buyurunuz hazıra konmak yerine araştırarak istatistikleri bulunuz ve yorum olarak ekleyiniz.

     Ciddiyet konusundaki uyarınız için ayrıca teşekkür ederken, sizinle aynı doğrultuda düşünmediğimizi ifade etmek isteriz, saygılarımızla.

     1. İstatistik tablolarının linkini gönderebilir misiniz? derken kendim bulamadığım için istemiştim. Sizde netten bulun yazdığınız için, bildiğinizi sanmıştım, neyse bulursam paylaşırım, sizin bilginiz olmadığı için lafı başka taraflara çekmeniz gereksiz, iyi çalışmalar.

     2. Başka taraflara çekmiyorum sayın okur, sizi araştırma yapmaya itiyorum. Bilgim olmadığı yönündeki yanlış kanınız da inanın haksızlık, fakat yine de size yardımcı olmak isteriz: ACEM kelimesi mesela, araştırmanızda size yardımcı olabilir 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir