Lastik Basınç Göstergesi

Motosiklet lastik basınç göstergesi önemli çünkü lastik basıncı çok önemli. Doğru basınçtaki lastik motosikletin en önemli noktası çünkü yatma, dönüş, frenleme ve özellikle yol tutuşu doğrudan etkiliyor.

lasbasnc (2)

Hepimizin bildiği üzere motosiklet kullanırken devamlı kontrol etmemiz gereken bir dert lastik basınçları. Üstelik ülkemiz şartlarında devamlı çukurdu kasisdi derken gerçekten de devamlı hava kaybettiğimiz bir gerçek iken bu konu daha da öne çıkmakta.

lastik basınç göstergesi 36 psi

Bir arkadaşım
(Levent’e buradan teşekkürlerimizi iletelim) sayesinde edindiğim ve çok da memnun kaldığım bir ürün bu yazının konusu: motosiklet lastik basınç göstergesi. Aslında bunlar basınç göstergeli lastik süpapı.

Efendim şimdi şöyle oluyor:

▪ Hem motorsikletinizde hemde otomobilinizde kullanılabilir.
▪ Sadece gözle yapılan kontrolde lastik basıncınızın ideal ölçüde olup olmadığını görebilirsiniz.
▪ Lastik ideal basınca sahipken yeşil renk alan subap kapagı lastik hava basıncında herhangi bir düşme oldugunda sarı sonrada kırmızıya dönerek ikaz eder.

motosiklet lastik basınç göstergesi 32 psi

Güncelleme: Bir okuyucumuz (Ersan Karagözlü) yorumda bulunarak bizi uyarmış ve demiş ki:

Test etmiş biri olarak çok kullanışlı olmadığını söyleyebilirim. Bir müddet sonrada ayarları kaçıyor.
Bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorsanız. En güzeli Tire Watch linki burada: TIRE-WATCH lastik basıncını dijital olarak, istediğiniz yere takabileceğiniz bir ekranda gösteriyor ve ayarladığınız basıncın altına düşünce ledli ikazla uyarıyor. Bmw’lerdeki sistemin aynısı fakat artıları var en güzelide lastik sıcaklıklarını da görüntüleyebiliyorsunuz.

Öncelikle kendisine yorumu için teşekkür ederim zira yazmayı unuttuğum bir konuyu ilave etmemizi sağladı uyarısı. O uyarı da şudur:

Bu ürünü kullanırken üreticinin de uyardığı gibi haftada bir lastik basınçlarını ölçerek kontrol etmeniz, uzun yolculuklarda ve uzun dönemde yanlışlıklar olacağını kabul ederek kullanmanız gerekli.

Yani ya önerilen ürüne yönelecek, ya da her şeyi otomatize etmek yerine arada kontrol etmeyi tercih edeceksiniz 🙂

Yeri gelmişken bir not daha hatırlatalım:

Benzinliklerdeki göstergelere pek güvenmeyin, bir adet ayarlama (kalibrasyon) gerektirmeyen sayısal (dijital) basınç ölçeriniz olması lazım. Üşenmeyin alın.

İlgili diğer yazılarımız: %10 – %20 Kuralı, Arka Lastiğin Basıncı Azaldığında

“Lastik Basınç Göstergesi” üzerine 2 yorum

  1. Test etmiş biri olarak çok kullanışlı olmadığını söyleyebilirim. Bir müddet sonrada ayarları kaçıyor.
    Bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorsanız. En güzeli Tire Watch linki http://www.motolastik.com/Urun/TIRE-WATCH-Lastik-Izleme-Sistemi-pmu29819.html lastik basıncını dijital olarak, istediğiniz yere takabileceğiniz bir ekranda gösteriyor ve ayarladığınız basıncın altına düşünce ledli ikazla uyarıyor. Bmw’lerdeki sistemin aynısı fakat artıları var en güzelide lastik sıcaklıklarını da görüntüleyebiliyorsunuz.

    Cevapla

Siz de bir şeyler yazmak ister misiniz?