Kaskınız Rüzgar Aldığında

kafada karpuz kask gibi takılmış

Hızlı Çözüm:

Bir bant alın vizörünün etrafını bant ile dönün, işe yarayacaktır.

Bu da doğru teknikle çözüm:

Bir çoğumuz kask alır ve kullanmaya başlarız. Oysa birçok kaskın vizörü ayarlanabilir bir şekilde tasarlanmıştır, ve kafamıza uygun bir şekilde ayarlanması gereklidir. Eğer kaskınız rüzgar alıyorsa, ve bu rüzgar hızınızla birlikte artıyorsa, vizörünüz ayarsız demektir.

Ayar yapmak için vizörünüzü çıkararak ayar mekanizmasını anlamaya çalışın. Genelde iki vida ile ayarlama yapmanız mümkün olacaktır.

Peki Ayarı Nasıl Yapacağız?

Vizör kapandığında fitilin üzerine binerek ses ve rüzgarı engeller. Siz de öncelikle vizörün tam kapalı konumda iken fitilleri tam öpüp öpmediğini kontrol ediniz ve açık kalan (yani fitile basmayan) noktasını belirleyiniz.

Vizörünüzü dikkatlice ve kullanım talimatına uygun bir şekilde çıkararak alttaki mekanizmayı inceleyiniz (kullanma talimatını attı iseniz internetten indirmek iyi bir fikir olabilir).

Ayardan sonra vizörünüzü takıp fitile tamamıyla bir uçtan bir uca oturup oturmadığına bakınız.

Not: Ayarı oturttuktan sonra  çok yüklenmeden vidaları sıkmayı unutmayınız.

Ayara Rağmen Rüzgar Alıyorsak?

Bir bant alın vizörünün etrafını bant ile dönün, işe yarayacaktır.

“Kaskınız Rüzgar Aldığında” için 4 yanıt

  1. Kendi aksesuarları arasında çene altı parçası var mı bir bakmak lazım.

   Olmadı boyuna buff,
   olmadı kaskın arasına girebilecek, kenarları kaskın arasına girebilecek kenarı plastik ortası bez bir parça yapılabilir.

   1. Çene altı parçası yoktu. Boyunda buff, hatta geçtiğimiz soğuklarda kar maskesi tarzı olan balaklava dahi kullandım. Giren rüzgar gözlere geldiğinde hiçbiri kar etmiyor :/ Sanırım yapılabilecek en mantıklı şey oraya bir parça iliştirmek. Teşekkürler.

 1. Ben de bir çok şey denememe rağmen kask içi rüzgardan kurtulamadım. Bir şekilde buruna ve gözlere aşırı giren rüzgar sinüzite sebep oluyor ve yüksek hızda motor kullandıktan sonra izleyen saatlerde ve günlerde perişan oluyorum. Bunun için vizörün alt tarafını silikonlamayı düşünmekteyim. Bu silikon vizöre yapışmasın diye öncelikle vizöre vazelin sürmeyi deneyeceğim. Deneyimlerimi sizinle paylaşırım. Bunun dışında “helmet windjammer” diye arattığınzda karşınıza çıkacak bir ürün var. Bu kaskın altına takılıyor ve kask ile boyun arasında hava boşluğu kalmasına engel oluyor. Ben yurt dışından almayı düşünüyorum. Bununla ilgili de deneyimlerimi ilerde yazarım. Herkese iyi sürüşler

Bir Cevap Yazın