2024 Honda Trail 125 incelemesi

Sarı renk seçeneğiyle çok şık! Amerikan Honda’nın nostaljiyi ve “minimoto” sevgisini canlı tuttuğu model Trail. Zerdeçal Sarısı rengiyle hem sıcak hem güzel duruyor Honda Trail 125. 2024 yılında güncellenmiş bir motorla gelen bu ufaklık yaz için ideal yol arkadaşı.

2024 honda trail 125-sarı-yandan.webp

Trail 125 retro çizgilere sahip. Görünüşüne uygun şekilde sürüşü de çok kolay. Ufak ana dört vitesli otomatik şanzımanı var. Arkada kargo rafı mevcut. Çantanızı iple sabitlemek için ideal ve hayli pratik. ABS standart. Lastikleri de her yola uygun. 125’in sürüşü güvenli. Basit yapısı sadece 116 kg. ağırlığıyla birleşince çok zahmetsiz ve kolay kontrol edilir halde.

2024 honda trail 125 s
arı-yandan, motor bölümü

124 cc.’lik üstten tek egzantrikli hava soğutmalı tek silindirli motoru, 2 valfli. Güçlendirilmiş çelik iskeleti (şasisi) var. Önde 27 mm. teleskopik çatal ve ikiz arka süspansiyonuyla farklı yüzeylerde rahatını bozmuyor.

Motor124 cc, SOHC, hava soğutmalı, tek silindir; 2 valfliFren: 220 mm. ABS ön disk, 190 mm. arka disk
SüspansiyonÖn: 27 mm. çatal; 4.3″ yol
Arka: İkiz 3,4″ yol
Tekerlekler17 inç telli jant
Ağırlık 116 kg.Sele 31,5 inç
Yakıt5 litre

Hem ufak hem de hafif. Plaja, alış-verişe giderken çok pratik. Hafifliği sayesinde kaldırım çıkmak da çok kolay. Sıkışık alanlarda her yere sığması, karavana-kamyonete yüklemesi indirmesi de hayli kolay.

Dirt motosikletler daha iyi su geçişi için emme ve egzozlarını yüksek tutar. Honda Trail 125 de buna uyuyor. . Egzoz ayrıca ısı kalkanına sahip.

Trail model olduğu için ilk üç vites kısa. Bununla beraber cadde ve şehir kullanımı için 4 vites uzun tutulmuş. Yani hem arazide hem de yolda rahat Honda Trail.

Dört vitesli yarı otomatik şanzıman, geleneksel bir motosiklet gibi sol ayakla vites değiştirme özelliğine sahiptir. Ancak debriyaj yok. Pedaldan vites değişimi yapın yeter.

Daha hafif, daha parlak ve daha uzun ömürlü tam bir LED aydınlatma paketine sahiptir. Far geleneksel yuvarlak bir şekle sahipken, göstergeler sağlam bir görünüm için kare şeklindedir.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir