İçeriğe geç
Ana Sayfa » Git, Gör » Git Gör – Sındırgı

Git Gör – Sındırgı

İzmir çıkışlı günü birlik gezi önerilerimizden bir tanesi daha: Sındırgı.

İzmir – Sındırgı arası yol kalitesi olarak sorunsuz. Radar bir pazar günü gittiğimizde toplamda dört tane idi. O sebeple bekleyin, gaz açıp durduk yere radara girmeyin; nasıl olsa son otuz km. çok keyif alacaksınız.

Gelelim Şu Son Otuz Km.’ye

Sındırgı (4)

İşte yolun kısa özeti soldaki fotoğrafta. Sürat, viraj, yol kalitesi, rotanın genel tarzı bu fotoğraftan anlaşılabilir. Çevre güzel, yol virajlı.

Yol kıvır kıvır demiştik. Yaklaşık otuz km. boyunca bir kaçı hariç virajlarda görüş ve limit noktası sorunu yok. Asfalt kalitesi iyi. Tabelalar ve bilgilendirme hem doğru, hem de gerekli her yerde mevcut.

Ama manzara ve doğa çok güzel… Bu manzara virajlarla birleşince çok keyifli bir sürüş yapıyorsunuz.

100 km./saat (çok sıkı tempo ve ciddi iyi sürücülük seviyesi) civarında dönenler de oldu bu parkuru, fakat 50-60 km./saat seviyesinde yorulmadan ve yine yatıra yatıra dönmek ideali olacaktır.

“İzmir gidiş dönüş 300 km. civarı değer mi?” diyecek olursanız inanın değer. Tek bir günde hem sürüş, hem doğa, hem yayım yayım yayılma derken daha ne olacak ki zaten?

Gelelim Sındırgı Merkez’e

Ufak yerleri seviyorum ben. Sındırgı’da öyle bir yer. Döner kavşağa gelince anlıyorsunuz zaten merkezde olduğunuzu. Kahvesi, parkı, belediyesi, avcılar ve atıcılar derneği, CHP, MHP, Ziraat Bankası derken her şey merkezde; tabii ki merkez kahvesi’de. Burada ufak bir mola ve çay içerken baraj gölünün orada bulunan mesire yeri / restoranı sorup öğrenebilirsiniz.

Yemek Vakti

Sındırgı’da bir baraj gölü var. Yakınlarında da belediyenin bir restoranı var. Öğle yemeği ve hatta biraz yayılmak için güzel bir alan. Fotoğraflar size zaten anlatacaktır yerin güzelliğini. Ufak bir tüyo vermek gerekirse stadyumun yanından yukarı doğru çıkacağınızı unutmayın, sonrasını sora sora bulursunuz zaten 🙂

Mesire yerinde “kızıl kanat” denen bir balık var. Kızartmasını yapıyorlar fakat biz pek de lezzetli bulmadık açıkçası. Yine de balık balıktır değil mi? 🙂 Tabiidir ki tavuk, köfte gibi seçenekleriniz de var ve fiyatlar makul seviyelerde.

Planlama ve rota çıkarmak için Sındırgı Merkez Google Haritalar adresi: http://goo.gl/maps/ehf1j

Ve yazı Facebook’da yayınlandıktan sonra gelen bir yorum:

Fırat Bingül: Akhisar sındırgı arasındaki o yemyeşil ağaçlarla kaplı harika virajların arasında keyifli bi yol yapın. Geçen yaz 10Riders kulübünün festivali bu guzel ve misafirperver şehirde yapıldı. Tum halk o kadar guzel karşıladi ki bizleri.. Kortej çarşıda çay molası verdiğinde bi marketten birkaç şey aldığımızda market sahibinin, “siz misafirimizsiniz paranız burada geçmez” demesi sanırım bu karşılamanın en güzel kanıtıydı.

Kısacası o şehre kontağınızı çevirin…

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir