İçeriğe geç
Ana Sayfa » Blog » Git, Gör » Sakar Geçidi Mola Manzara Yeri

Sakar Geçidi Mola Manzara Yeri

  Fethiye Yolu üzerinde bulunan bir mola noktasıdır. Sakar Geçidi mola yeri, manzara açısından da, benzin almak için de, bir çay hatta yemek için de mükemmeldir.

  Öncelikle yer bilgisi ve sürüş teknikleri ile başlayalım: “Sakar Geçidi, Fethiye ve Marmaris’ten Muğla yönüne doğru seyahat ederken iki yolun kesiştiği nokta olan Gökova Mevkiinden başlar. D-550 karayolu üzerinde 9 km uzunluğunda olan geçit %10 eğime sahiptir. Eşsiz manzarası ile size enfes bir görsel şölen sunar.”

  Sakar Geçidi - Firkete Viraj

  Gerek çıkış, gerek iniş her ikisinin de zevki bir başkadır. İki üç adet çok dar ve kapalı dönüşü (hairpin) vardır. Zikzaklar çizen yol, duble yol olması ile rahat bir sürüş imkanı sağlar. Gökova Körfezinin eşsiz manzarası size eşlik eder geçit boyunca.

  Sakar Geçidi -Rakım

  “Rakım yükseldikçe aşağıdaki güzelliği çok daha güzel görebilirsiniz. Fethiye’den gelen ve Marmaris’e doğru uzanan D-400 karayolunun yan tarafında bulunan, hatta zamanında içinden geçilen Okaliptüs’lü yol muhteşem görünür.”

  Sakar Geçidi -Harita Uydu
  (tıklayın Google Haritalara gidin)

  Burada hem bir benzinlik, hem de teraslı bir mola yeri var. Teras’ın manzarası fotoğraflık. Gözleme, tost gibi mönülerin dışında daha ciddi yiyecekler de var fakat biz yolda durduğumuzdan hep hafif yiyecekler yedik; dolayısıyla diğer yemekleri bilemiyorum.

  Sakar Geçidi - - Dinlenme Tesisi
  Dinlenme tesisi, Sakar’dan inerken uzaktan böyle görünüyor

  Bu yazı Git, Gör kategorisindedir, diğer yazıları görmek için buraya tıklayınız.

  Not: Bu sayfa oluşturulurken pedalla.com/sakar-gecidi/ sayfasından faydalanılmıştır.

  Siz de fikrinizi söyleyin!

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.