Git, Gör – Sakar Geçidi Mola Manzara Yeri

Fethiye Yolu üzerinde bulunan bir mola noktasıdır. Sakar Geçidi mola yeri, manzara açısından da, benzin almak için de, bir çay hatta yemek için de mükemmeldir.

Öncelikle yer bilgisi ve sürüş teknikleri ile baÅŸlayalım: “Sakar Geçidi, Fethiye ve Marmaris’ten MuÄŸla yönüne doÄŸru seyahat ederken iki yolun kesiÅŸtiÄŸi nokta olan Gökova Mevkiinden baÅŸlar. D-550 karayolu üzerinde 9 km uzunluÄŸunda olan geçit %10 eÄŸime sahiptir. EÅŸsiz manzarası ile size enfes bir görsel şölen sunar.”

Sakar Geçidi - Firkete Viraj

Gerek çıkış, gerek iniş her ikisinin de zevki bir başkadır. İki üç adet çok dar ve kapalı dönüşü (hairpin) vardır. Zikzaklar çizen yol, duble yol olması ile rahat bir sürüş imkanı sağlar. Gökova Körfezinin eşsiz manzarası size eşlik eder geçit boyunca.

Sakar Geçidi -Rakım

“Rakım yükseldikçe aÅŸağıdaki güzelliÄŸi çok daha güzel görebilirsiniz. Fethiye’den gelen ve Marmaris’e doÄŸru uzanan D-400 karayolunun yan tarafında bulunan, hatta zamanında içinden geçilen Okaliptüs’lü yol muhteÅŸem görünür.”

Sakar Geçidi -Harita Uydu
(tıklayın Google Haritalara gidin)

Burada hem bir benzinlik, hem de teraslı bir mola yeri var. Teras’ın manzarası fotoÄŸraflık. Gözleme, tost gibi mönülerin dışında daha ciddi yiyecekler de var fakat biz yolda durduÄŸumuzdan hep hafif yiyecekler yedik; dolayısıyla diÄŸer yemekleri bilemiyorum.

Sakar Geçidi - - Dinlenme Tesisi
Dinlenme tesisi, Sakar’dan inerken uzaktan böyle görünüyor

Bu yazı Git, Gör kategorisindedir, diğer yazıları görmek için buraya tıklayınız.

Not: Bu sayfa oluşturulurken pedalla.com/sakar-gecidi/ sayfasından faydalanılmıştır.

Bir Cevap Yazın