En uçuk custom Duke 200

Autologue’un özel yapım custom tasarımı bugüne kadar gördüğüm en sıradışı, görünüşü en iyi en güzel Duke 200 tasarımı olabilir fakat size önce Jakusa Design‘dan bahsetmem gerek. Zira konumuz olan özel yapım custom ve uçuk Duke 200 tarzını çokça sağdaki güzellikten alıyor.

Sağ taraftaki Triumph Tiger 800 çok güzel bir örnek. Geleceği konu alan eserlerden fırlamış gibi duran bir güzelliği var. Oyuncak gibi görünüyor ama renk seçimleri olsun, kuyruktaki ilave parçalar olsun her ayrıntısı ince düşünülmüş ve çok uyumlu, çok başarılı.

Piston gövdesinin rengi, kafadaki LED far birimi dahil sıra dışı ama yine de Tiger 800 olduğu anlaşılıyor; işte bu çok zordur ama başarmışlar. Sözü daha fazla uzatmayacağım zira Jakusa Design için ayrı bir yazı yazdım ve en beğendiğim modellerin fotoğraflarını da koydum; isterseniz yeni bir sekmede açmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Uçuk Duke’ün tasarım temelleri

Autologue Duke 200 için:
“Jakusa’nın chappie bike tasarımından çok şey kaptık ve doğrudan kendi tasarımımızda kullandıkdiyor.

Evet benziyor fakat şu da var ki Autologue hazıra konmamış. Görsel ve fikir olarak kendileri de çok şey katmışlar. Sonuçta gördüğüm en uçuk Duke 200 ortaya çıkmış.

Race Dynamics marka beyin kuyruğa yerleştirilmiş ve şeffaf panellerin ardından görünüyor.

Şeffaf panellerin rengi elma şekeri gibi parlak (candy). Arka stopla da görsel bütünlük sağlıyor. Neredeyse orijinal tasarımda varmış kadar başarılı işçilik var.

Deponun yan taraflarında da depo kapağı altındaki elektronik beyni (ECU’yü) gösterecek şekilde şeffaf bölümler var. Fakat deponun üzerinde yine parlak cam ana bakış noktası.

Yan kısımlarda 3B tekniği ile basılmış ve gece karanlığında parlayan metal etiketler ilave edilmiş.

Kafayı kendileri imal etmişler. LED lambalardan oluşan ön far göz havası verecek şekilde görünüyor. Bu LED birimden bir tane de sol elcikin üzerinde var. Yukarıda ana fardan ayrı olarak bulunan bu LED, ana far grubundan bağımsız olarak açılıp kapanabiliyor.

Gövde üzerine eklenen şekil ve çizimlerde de özgün Chappie tasarımında olduğu gibi dairesel metal plakalar ve mekanik görünümlü metal parçalar kullanılmış. Yukarıdaki görselde çok belli olmasa da bu parçalar çok şık duruyor.

Arka taraf biraz daha yüksekte görünüyor, bu daha da atılgan bir hava katmış Duke 200’ün görünümüne.

Sonuç

İlk andan itibaren Duke olduğu belli oluyor. Bunu kenara yazalım. Bununla birlikte daha önce gördüğümüz herhangi bir modele benzemiyor. Bu son derece kendine özgü olan, her yerde göremeyeceğiniz kadar özel yapım bir motosiklet.

Bu yazı Motosiklet Tanıtım kategorisinde yayınlanmıştır; kategorinin diğer yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Exit mobile version