İçeriğe geç
Ana Sayfa » Motosiklet Tanıtım » Ducati Scrambler Desert Sled

Ducati Scrambler Desert Sled

Desert Sled EICMA 2018’de Yeni Boya Şeması İle Görüldü

Ducati, Scrambler serisinin Desert Sled modelinde araziye çıkmıştı. 75 beygir civarı ile yeterli güç, güncel ve araziye uygun yapı, şehir içinde de göz alıcı görünüşü ile değişiklik arayanlar için iyi bir seçenekti.

bell desert sled kask
Bell marka Desert Sled kaskı

#EICMA2018’deki Ducati Desert’de yenilik yoktu ama yeni boya şeması bu modeli yine öne çıkardı. Bell kasklarının tarzındaki renk seçimleri ve genel hava, Desert Sled’in beyaz-kırmızı renklerle sahip olamadığı bir havayı getirmiş.

Ducati Scrambler Çöl Kızağı Rengi

Genelde yeni renk şeması çok da önemli değildir (tabii ki arada Tiger800’ün efsane yeşim rengi gibi renkler müstesna). Yine de söylemek lazım ki Ducati, EICMA gibi fuarlara yakışır bir lezzet yakalamış bu siyah-sarı renk tercihi ile.

Ducati Scrambler Çöl Kızağı Rengi

Seçilen renkler tanıdık birleşime sahip ve o kadar da 80’ler ki aslında 🙂 Tabii ki genç okuyucular seksenleri görmediği için yabancı kalabilirler bu lafıma ama “Ben bir yerden biliyorum bu renkleri?” diyeceklerdir yaşı otuzun üzerinde olan takipçiler…. Ben de aynı hisle: “Çok tanıdık, nereden biliyorum acaba?” derken yabancı #motosiklet sitelerinden birinde Desert Sled yazısında aşağıdaki videoyu paylaştıklarını gördüm ve dedim ki: “İşte bu! Bu renkler Magnum’dan bildiğimiz renkler… (Magnum, eskilerin dizisi idi ve baş roldeki Tom Selleck pek ünlüydü o zamanlar. Aşağıdaki videoda helikopterin renk şeması Desert Sled ile aynı 🙂

Gelelim Desert Sled Tanıtımına

Ducati Scrambler Desert Sled, modelin tam adı bu. Scrambler serisinden araziye uygun çizgileri ve özellikleri olan sürüm (versiyon).

Teknik Özellikler

Ducati Desert Sled L Tip-Çift Silindir, Desmodromic motora sahip. 803 cc.’lik makine hava soğutmalı ve 73 beygir gücünü (54 kW) 8250 dakika/devir gibi düşük bir seviyede veriyor.Tork daha da erken zirveye ulaşıyor: 67 Nm @ 5750 devir. Çelik son egzoz, aluminyum borular ile arazi karakterli bir motor olumş. Yakıt tüketimi ise İtalyanların güçlü olduğu bir konu değil ama 5,1 l/100 km. değeri de iyidir.

Telli ön jant 19″, ön lastik Pirelli SCORPION RALLY STR 120/70 R19
Arka tekerde ise 17″ jantlar üzerinde yine SCORPION’lar var: RALLY STR 170/60 R17. Bu seçim arazi kabiliyetini etkilemeden şehir için de yeterli tutuşu sağlayan iyi bir tercih.

Çelik depo değişebilir yan panellere sahip. Depo 13,5 litre alıyor. Ne uzun ne de kısa bir menzil ama şıklı uğruna arazi karakterinden biraz ödün verilmiş. Sonuçta şehir içinde daha fazla kullanılacak (hayaller dağlar, gerçekler asfalt 🙂

ducati desert sled - kafa

Ön far camdan, DRL ve LED, koruması da çıkarılabilir; arka ve sinyal farları da LED. Ağırlık: 209 kg. Sele yükseliği 860 mm. Sele altında USB girişi de hazır.

ABS dönüş destekli yeni nesil ve motor da siyaha boyanmış (teknik özellik olmasa da hoşuma gitti), sele de bu modele özel, tıpkı çatal korumalar ve yüksek plaka yeri gibi kendine özel uyarlamaları var #DesertSled modelinin.

ducati desert sled - gösterge

Gösterge LCD ekran şeklinde. Ducati Multimedia System altyapısı da hazır.

Etiketler: #EICMA 2018 #Ducati, #DucatiScrambler #DesertSled #scrambler #arazimotosikleti

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir