CF Moto 700 CL-X İnceleme

2020-CFMoto-700CL-XAdv-Hero-Sport-Tanıtım Yazısı Üçü Şehir İçinde

Bu Nasıl Çinli?

CF Moto 700 CL-X bana Japonları hatırlattı. Japonlar da zamanında öyle başlamıştı; kopyalayarak var oldular, sonra kendi tasarımları ile ilerlerdiler.

CF Moto 700 ile de aynısını yaşadı. İlk kez CF Moto 650 gördüğümde: “E kim alacak ki bunu?” dedirtmişti. Fakat şimdi işler değişiyor gibi. Yeni CFMoto 700 Ailesi üç modelle birden geliyor ve gerek görüntüsü, gerek malzeme kalitesi ile o kötü etiketli “Çinli” imajından kurtulmak ister gibi.

CF Moto 700 CL-X Üç Farklı Versiyonla Geliyor

2020-CFMoto-700CL-XAdv-Hero-Sport-Yolda Üçlü

Bu modeller Sport, Heritage ve Adventure. Kararında tasarım farklılıkları ile hem aynı model ailesinden oldukları belli, hem de şık ve işlevsel dokunuşlarla birbirlerinden yeterince farklılar.

700 serisindeki her bileşen yeni. Üstelik motor bloğu gibi hayati parçalarda da CF Moto mühendislerinin imzası var. 692-700 cc. arası olacak çift silindirli bu motor yaklaşık 75 beygir ve 67 Nm tork değerleriyle geliyor.

Güçlendirilmiş pistonlar, elektronik gaz ve kaydırmalı şanzıman gibi özeleikler de CFMoto’nun ciddi olduğunu gösteriyor bizlere.

Modern çizgilere uygun café racer tasarımının hakim olduğu modellerde LED far da ihmal edilmemiş ve sayısal göstergeler, deri koltuk gibi ayrıntılarla desteklenmiş yeni serinin özellikleri.

Bu güç değerleri ve özellikler gösteriyor ki CFMoto 700 XL serisi modern motorlara ve üst düzey özelliklere sahip olacak.

Teknik Özellikler

Güç: 55kW@N/Arpm
Tork: 67Nm@N/Arpm
Yakıt Hacmi: 13,5 litre

Motor ve Aktarım: Sıvı soğutmalı, üstten çift egzantrikli, silindir başına dört kapaklı (sübap), paralel ikiz, 700’lük motor. Altı oranlı hız kutusu (vites), kaydırmalı debriyaj, elektronik gaz kolu.

Görünüş ve Tarz

Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Fakat CF Moto 700 CL-X aslında bize ismiyle bir ipucu veriyor: model kodundaki “X” harfi. Motorlu araçlar sanayiinde X harfi tecrübeyi ve modelin özel olduğunu anlatır.

CF Moto da X harfini tesadüfen kullanmamıştır tabii ki. 700 CL parça kalitesi bakımından Çinlilerin eski günlerini geride bıraktığını kanıtlamak ister gibi.

Aşağıdaki galeride ayrıntı çekimlerei var ve göründüğü kadarıyla kalite ve işçilik sorunu yok.

CF Moto 700 Ailesi Güzel Mi?

Peki Ya Süren Var Mı?

CF Moto SD 650-T kullanıcısı bir iki kişi var motosiklet.net‘te. Ve çok memnunlar:

Motora gelince son 4-5 aydir baya surdum. Tek kelime ile harika ve hic bir problem yasatmadi bana. Tekrardan fiyat kalite olarak en on siralarda diyebilirim. Canli kanlisini gormeniz daha iyi olur. Tasarim da. Iyi. Ugur mondiale cok takilmiyorum cunku artik Ali express tir online vs dir her sey bir tik uzagimizda. Motor bloguda zaten Kawasaki’nin en cok yaygin motoru 650 ligi.

greenex34

Bu yazı Motosiklet Tanıtım kategorisinde yayınlanmıştır. Kategorinin diğer yazıları için buraya tıklayınız.

“CF Moto 700 CL-X İnceleme” için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın