İçeriğe geç
Ana Sayfa » Blog » Güncel » Büyük Motosiklete Geçmek: İki Ölü

Büyük Motosiklete Geçmek: İki Ölü

  Motor büyütmek: iki ölü

  Haber şöyle:

  “TEM Otoyolu otogar istikameti Kağıthane mevkisinde motosiklet ve bir otomobilin karıştığı kazada üzerlerinden araç geçen 2 kişi ezilerek hayatını kaybetti.

  TEM Otoyolu’nda yabancı plakalı cipe arkadan çarparak savrulan motosikletteki biri kadın iki kişinin üzerinden arkadan gelen araç geçti. İki kişi ezilerek olay yerinde hayatını kaybetti. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Trafik Mahmutbey yönünde durma noktasına geldi.”

  Yazıyı yazma sebebim ise aynı sayfada okuduğum şu yorumlar oldu:

  “Allah rahmet eylesin. XJ6 Facebook grubundan muhabbetimiz vardı kendisiyle. Motoru XJ6 Diversion F idi ve ilk vitesli motoruydu. 1.5 ay önce almıştı. PCX 150’den bu motora geçti. Geçenlerde de bir kaza atlatmıştı, onu yazmıştı gruba. Tekerleri 4 yıldan beri üzerinde duran Battlax lastikleriydi. Değiştirmesini tavsiye etmiştik. Mekanları cennet olsun.”

  “Sadece lastik de önemli değil bu durumda. Acemilik durumu da önemli. Rahmetlinin ilk vitesli motoruydu. Daha önceden NC750 tarzı motorlar sürmüş, anlık olarak kullanmış. Yeni başlayanlar, neden 600’lük-1000’lik olmaz ders çıkarırlar umarım bu üzücü durumdan. Takdiri ilahi ama durum ortada. Belirli bir tecrübeye ulaşmadan, orta segmentteki bu motorlar bile son derece ölümcüller maalesef.”

  Artçısı nişanlısıydı. 16 gün sonra düğünleri vardı. Davetiye dağıtmaya gidiyorlarmış. O şekilde duydum ben de.

  “Artçısı nişanlısıydı. 16 gün sonra düğünleri vardı. Davetiye dağıtmaya gidiyorlarmış. O şekilde duydum ben de.”

  Arkadaşlar bu iş şaka değil; hazır olmadan büyük motora geçmek, çocuğa silah vermek gibidir; intihar etmeyin.

  Evet gençsiniz, evet bir an önce büyütmek istiyorsunuz, hemen sürat yapmak istiyorsunuz ama: motor büyütmek iki ölü eder mi?

  Yazı Tavsiyesi

  Bu yazı Motosiklet Acemileri İçin ve Sürüş Teknikleri kategorilerinde yayımlanmıştır.

  Görüldü: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/204164-tem-otoyolu%27nda-feci-kaza-iki-kisi-ezilerek-can-verdi.html

  Siz de fikrinizi söyleyin!

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Exit mobile version