İçeriğe geç
Ana Sayfa » Motosiklet Acemileri İçin » Başlangıç: Motor Sevdasına Düştüm, Ne Yapmalıyım?

Başlangıç: Motor Sevdasına Düştüm, Ne Yapmalıyım?

Öncelikle geçmiş olsun. Bu motor sevgisi bir kez düştü mü insanın içine, kurtulmak na-mümkündür. Yalnız bilinmelidir ki, her sevda gibi motor sevdası da insanın sağlıklı düşünmesini engeller ve hata yapmasına sebep olur. Bu sebeple motosikletin tepesine çıkmadan önce  yapılması gerekenleri bir kez daha tekrarlamakta fayda görüyorum. Lütfen sevdanızın mutlu bir evliliğe dönüşmesi için gerekenleri sıralayacağımız bu bölümü dikkatle okuyun ve hataya düşmekten kurtulun.

Efendim, diyelim ki bir kızdan hoşlandınız; işte motosiklet sevgisi de böyledir.

Şimdi siz bu kızın üstüne atlarsanız ne olur, sizi üzerinden atar değil mi? İşte aynen bu motor dediğimiz şeytan icadı da, kızdan beterdir, atıverir sizi üzerinden. Hatta atmakla kalmaz, sizi yere çalar. Bir hanımefendi en fazla gururunuzu kırabilirse de, motor dediğimiz araç, hazır olmamayla birleştirildiğinde bütün kemiklerinizi kıracak güçtedir.

Öncelikle şunu kabul edin: motoru binip giderek öğrenemezsiniz. Tekrarlıyorum motosiklet kullanarak öğrenilmez (bu arada motosiklet kullanılmaz, “sürülür”).
Motosiklet sürmek yalnızca ve yalnızca gerekli teknikleri öğrenerek becerilebilecek bir eylemdir. Bilgi birikimi olmadan motosiklete binmek mümkün olabilir lakin motosiklet sürmek olası değildir. Bu sebeple sizlere bir çok konuda yazı hazırladık. Okumanız için sizlere sunuyoruz, umarız faydalanırsınız.

Güvenli sürüşler

Önerilen Yazı

Motosiklet Eğitimi: Daha Hiçbir Şey Bilmiyorum

Motosiklet Eğitimi İçin “Çok Şanslısınız”, çünkü daha kemikleşmiş yanlışınız yok 🙂

Sitede bir çok eğitim makalesi ve bilgisi olsa da sıfırdan başlamak isteyenlere yönelik bir de sıralı listemiz var 🙂

Derli toplu bu liste sayesinde kendinize bir yol haritası çizebilirsiniz. Ve unutmayın: “Acele Etmeyin, Önce Emniyet”

yazının devamı için buraya tıklayabilirsiniz

motosiklet eğitimi: Ben Daha Hiç Bir Şey Bilmiyorum

“Başlangıç: Motor Sevdasına Düştüm, Ne Yapmalıyım?” hakkında 6 yorum

  1. Selamlar Yunus Bey;
   Burada: http://wp.me/p18ABm-y4 Duke200’ün incelemesini görebilirsiniz. Açıkçası benim sevdiğim bir alet Duke fakat o fiyat aralığında bir çok seçeneğiniz var. Suzuki Inazuma olsun, Honda CRF250L olsun hepsi güzel aletler. Konfor istiyorsanız Inazuma, haylazlık ve tip istiyorsanız Duke200, şehir içi kullanımı, rahatlık ve yüksekte oturmak istiyorsanız da CRF250L tavsiye ederim.

   Bu arada Inazuma ve CRF hayli ucuzlar Duke200’den, bilginiz olsun.

 1. Motor hayattır 1kere kaza yaptım oda böyle oldu .Bir gün arkadaş dedi ki şu çocuklarla otoban da yarış yapak dedi ve bende tamam dedim.
  otobana çıktık bir baktım ki onlar honda yamaha vb gibi kawasaki motorlarla gelmişler eee tabi bizde mobilet kuba kanuni gibi motorlar var.
  Sonra mobiletle giderken tabi 130 140 basıyoz sonra önüme motor gelince dengemi tutamadım bariyerlere çarptım kaza da bu işte ama hala hastasıyız

 2. 37 yaşındayım , 10 yıldır a2 ehliyetim var. Ehliyet için o yıllarda 5 saat kurs aldım. Sonra 10 yıllık boşluk , şimdi honda’da güvenli sürüş 1 eğitimi aldıktan sonra ktm 250, bmw g310 r veya ducati sixty 2 scrambler arasından öneriniz ne olur

 3. Geri bildirim: Dominar 400 ve NK 400 • Motor Hikayesi

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir