İçeriğe geç
Ana Sayfa » Git, Gör » Avrupanın en iyi arazi sürüşü

Avrupanın en iyi arazi sürüşü

Picos d’Europa İspanya’da bulunan bir off-road motosiklet merkezi. Arazi sürüşü için hayli iddialılar.

Kendi motosikletiniz olmasına da gerek yok. Türkiye’den İspanya’ya kadar sürmek ya da motosikletiniz zorlamaya gerek de yok. Gidin Picos D’Europa’ya, arazi sürüşünün zirvesine çıkın 🙂

SolMoto adındaki merkez, iddialı. “En iyi enduro performansı” gibi iddialı bir sloganları var. Ve de hesaplılar. Üç gecelik kahvaltı dahil konaklama var bu fiyata. Bu kadar mı? Tabii ki hayır. İki gün rehber eşliğinde sürüş de bu fiyata dahil. Peki ya motosiklet? Evet bu fiyata 300 ve 500 cc.’lik KTM’ler de dahil! Sürüş alanlarına gelince bu konuda da hayli iddialılar.

En iyi pist derken?

Ciddiler. Dünya enduro şampiyonasının düzenlendiği parkurlar var kullandıkları alanlar içinde. Kapalı pistin fotoğrafını ekledim. Burada ulusal ve Avrupa seviyesinde şampiyonalar düzenleniyor.

Dolayısıyla dünya çapında iyi olma iddiası boş değil. Bu pistin yanı sıra dağ yolları ve doğal ortamda da sürüşler var tabii ki.

Hangi motosikletler var?

Bütün motosikletler KTM marka. Tam arazi modelleri var.

  • KTM 300 TPI,
  • 350 EXC, 450 EXC, 500 EXC

Motosikletlerin sigortası, bakımları, benzinleri Solmoto’nun.

Sürüş günlerinde ufak içecek ikramları olduğunu da ilave etmişler web sitelerinde.

Bana uygun mu?

Evet çünkü her seviyede sürücüye açıklar. Bu arada unutmayın, SolMoto eğitim kurumu değil. Size rehberli sürüşler sunuyorlar. Şayet arazi sürüşü eğitimi almak istiyorsanız daha önce yazmıştım, yazının sonunda bağlantısı bırakıyorum.

Gözden kaçırmayın

İspanya Akdeniz ülkesi yani iklimi bizim iklime yakın. E tabii böyle olunca havuz da var konaklama tesisinde.

Sadece o mu? Web sitelerinde gezerken fark ettim: yemek konusunda da boş değiller. “İspanya mutfağının güzide örneklerini restoranımızda bulabilirsiniz” demişler. İspanyol mutfağı biz Türklerin sevdiği yani damak tadımıza uygun bir mutfak. E gitmişken denemek lazım tabii ki 🙂

Bu arada otelin adı Hotel Los Sibileys. Bulundukları bölge İspanya’nın kırsal kesiminde yer alıyor. At binme faaliyeti bölgenin özelliklerinden. Buna karşılık ünlü plajlardan da araçlar bir saatlik mesafede. Bu da demek oluyor ki tatilinizi uzatıp İspanya gezisine de çevirebilirsiniz en iyi arazi sürüşünü.

Bu yazı Git-Gör kategorisinde yayımlanmıştır. Kategorinin tüm yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

Siz de fikrinizi söyleyin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir